DAJ CYNK

Nowy pomysł Google na serwis społecznościowy: Shoelace

12.07.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5170

Ważne 0

0

Aż się chce zakrzyknąć: „znowu?!”. Google powraca do tematu serwisów społecznościowych, próbując nowej (choć też nie do końca) formuły o nazwie Shoelace.

Kolejne próby zawojowania rynku serwisów społecznościowych przez Google stały się już przedmiotem drwin i nierzadko uznawane wręcz za symbol porażki. Po zamknięciu z hukiem Google+ wydawałoby się, że producent z Mountain View skupi się na czymś, co przyniesie większe nadzieje na sukces, jednak najwyraźniej wciąż widzi na tym polu potencjał.

Zobacz: Google+ rozpocznie wygaszanie kont użytkowników już 2 kwietnia. Do tego czasu trzeba pobrać swoje dane
ZobaczFacebook zdeklasuje Tindera?

Grupa Area 120, czyli inkubator eksperymentalnych pomysłów Google, pracuje nad nową siecią społecznościową o nazwie Shoelace. Tym razem jednak twórcy serwisu wypracowali nową formułę. 

W odróżnieniu od typowych sieci społecznościowych jak Facebook, które pozwalają podtrzymywać kontakty wśród znajomych, Shoelace jest ukierunkowane na spotykanie nowych ludzi i rozwijanie kręgów społecznościowych. Punktem wyjścia są wspólne zainteresowania ludzi - serwis ma pomagać w dopasowaniu użytkowników, a także ułatwiać planowanie spotkań oraz wydarzeń. Mogą to być na przykład wspólne ćwiczenia jogi w miejskim parku albo spacery psiarzy z ich pupilami. Można się też w ten sposób zwołać na grę w piłkę albo na wspólne wyjście na piwo. Inicjatywy tego rodzaju określane są w aplikacji jako „pętle”. Użytkownik Shoelace będzie mógł też odnaleźć trwające spotkania lub wydarzenia według lokalizacji i tematu. 

To w sumie nie jest nic nowego, bo przecież i na Facebooku istnieją grupy tematyczne, organizowane są wydarzenia, nie mówiąc już o Tinderze i jego klonach, jednak twórcy Shoelace wierzą, że wniosą tu coś nowego. Mają już zresztą w tym pewne doświadczenie, bo wśród licznych społecznościówek Google, istniał także przez jakiś czas serwis Schemer, również koncentrujący się wokół rzeczy „do wspólnego zrobienia”. Swój żywot zakończył jednak na początku 2014 roku. 

Zobacz: Za 50 lat większość użytkowników Facebooka będzie martwa. Co się stanie z ich danymi i profilami?
Zobacz: Instagram wykorzysta sztuczną inteligencję do walki z hejtem


Shoelace działa tylko jako aplikacja, nie powstała jeszcze (i pewnie nie powstanie) webowa wersja serwisu, i jak na razie pozostaje w fazie wczesnych testów w ograniczonym gronie osób zaproszonych. Aplikacja powstała w wydaniu dla Andoida (od 8.0) oraz iOS (od 11).

Źródło zdjęć: Shoelace

Źródło tekstu: Android Police

Komentarze
Zaloguj się