DAJ CYNK

Nowe Mapy Google dla smartfonów i tabletów

11.07.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 25

Ważne 7

1

Google udostępnił nowe Mapy dla smartfonów i tabletów z Androidem, a niebawem nowa wersja pojawi się także na iPady i iPhone'y.

Google udostępnił nowe Mapy dla smartfonów i tabletów z Androidem, a niebawem nowa wersja pojawi się także na iPady i iPhone'y. Aplikacja jest sukcesywnie udostępniana w Google Play.

Nowe Mapy Google dla Androida bazują na nowym wyglądzie, który został wprowadzony w aplikacji dla iPhone'a w grudniu ubiegłego roku i zawierają wiele ulepszeń, zwłaszcza w obrębie wyszukiwania i nawigacji.. Żegnamy się także z usługą Latitude i dokonujemy zmian w funkcjach offline i Moje Mapy, więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej.Najważniejsze nowości i zmiany:

  • Eksploracja - umożliwia szybkie i łatwe wizualne odnajdywanie nowych miejsc, nawet bez pisania. Wystarczy wybrać okno wyszukiwania, by zobaczyć karty dotyczące najlepszych restauracji, hoteli czy sklepów.
  • Rozserzona nawigacja - nowe mapy powiadomią, gdy pojawi się nowa, lepsza trasa alternatywna, umożliwiająca szybsze dotarcie do celu
  • Zaprojektowane dla tabletów - nowy projekt w pełni wykorzystuje duże ekrany tabletów z Androidem i iPadów
  • Oceny - nowy pięciogwiazdkowy system ocen jest bardziej intuicyjny, a w wybraniu najlepszego miejsca pomogą rekomendacje znajomych
  • Latitude - istotną zmianą jest też wyłączenie usługi Latitude i możliwości meldowania, które nie są dostępne w nowej aplikacji, a w starych wersjach zostaną wyłączone. Funkcjonalność ta została przeniesiona do aplikacji Google+ dla Androida. Dla przypomnienia, Google Latitude to usługa lokalizowania użytkowników, pozwalająca na udostępnianie informacji o lokalizacji i opisów statusu znajomym.
  • Offline - funkcja mapy offline także nie jest dostępna. Zamiast niej stworzono nowy sposób zapisania mapy okolicy - wystarczy wpisać "OK Maps" do okna wyszukiwania, by zapisać obszar, który jest pokazywany na ekranie. Nie jest także dostępna funkcja "Moje Mapy", będzie ją można jednak znaleźć w następnych wersjach aplikacji.

Źródło tekstu: Google

Tagi: google
Komentarze
Zaloguj się