DAJ CYNK

Nowa aplikacja mobilna mBanku od 12 kwietnia

03.04.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 67

Ważne 8

2

Od 12 kwietnia tego roku będzie można zainstalować nową wersję mobilnej aplikacji mBanku, która zastąpi obecną wersję 2.0. Informację taką podał rzecznik prasowy mBanku Krzysztof Olszewski w serwisie Twitter.Od 12 kwietnia tego roku będzie można zainstalować nową wersję mobilnej aplikacji mBanku, która zastąpi obecną wersję 2.0. Informację taką podał rzecznik prasowy mBanku Krzysztof Olszewski w serwisie Twitter.

Bank w aplikacji 3.0 ma wprowadzić nowe (niezależne od operatora komórkowego), zbliżeniowe płatności mobilne. Istnieje więc szansa, że po prawie dwóch latach oczekiwania klienci mBanku będą wreszcie mogli korzystać z niesimcentrycznej technologii zbliżeniowej. Obecnie płatności zbliżeniowe telefonem w mBanku są realizowane poprzez specjalną kartę SIM, wydaną przez operatora komórkowego, z którym mBank ma umowę. Karty takie wydawane już nie są, ale te stare, przekazane użytkownikom działają nadal. Oczywiście są także karty zbliżeniowe w formie naklejki na telefon, jednakże to jedynie substytut prawdziwych, zbliżeniowych płatności smartfonem.

Możliwe, że zobaczymy Android Pay. Warto zauważyć, że mBank był wymieniony na liście banków, które miały wkrótce wprowadzić płatności oferowane przez Google'a. Na razie jednak nie wiemy czy faktycznie zobaczymy Android Pay czy może rozwiązanie w technologii HCE, które jest niezależnie od usług Google.

Źródło tekstu: mBank. wł

Komentarze
Zaloguj się