DAJ CYNK

Nokia: nowa wersja nawigacji i opłaty

10.07.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10279

Ważne 8

4

Nokia wprowadza nowe wersje aplikacji Here Drive, Here Drive+ oraz Here Transit dla telefonów z systemem Windows Phone 8. Pojawiają się także opłaty.

Nokia wprowadza nowe wersje aplikacji Here Drive, Here Drive+ oraz Here Transit dla telefonów z systemem Windows Phone 8. Pojawiają się także opłaty.

Globalna nawigacja Here Drive+ pozostanie bezpłatne dla modeli 928, 925, 920, 822, 820, 810 i 620. Użytkownicy modeli Lumia 720, 521 oraz 520, a także innych telefonów z systemem WP8 w krajach: US, Kanada, Meksyk, UK, Francja, Niemcy, Włochy oraz Hiszpania otrzymają bezpłatnie regionalną nawigację Here Drive. Dostęp do nawigacji na cały świat (Here Drive+) kosztować będzie 15,49 euro.

Pozostała grupa użytkowników telefonów z WP8 za nawigację Here Drive+ będzie musiała zapłacić 34,99 euro. Dla nich płatna będzie także aplikacja Here Transit, umożliwiająca planowanie podróży komunikacją miejską - zapłacą za nią 1,99 euro.

Nowe aplikacje będą dostępne do pobrania w nadchodzących dniach.



Źródło tekstu: Nokia, wł

Tagi: here nokia
Komentarze
Zaloguj się
40. ~bronek
0

2013-08-31 12:36:08

Chcę kupić nokię820 z t mobile, czy dostanę tylko mapę pl czy pełną wersje, pisał ktoś o problemach z instalacja pełnej wersji, bardzo proszę o konkretną zrozumiałą odpowiedz, pozdrawiam

Odpowiedz

39. pacman
0

2013-07-11 21:08:05

Elop nabył podejścia do klientów od MS...a cyrki z ostatnim Xboxem i wycofywanie się chyba niektórzy kojarzą...Jakikolwiek inny prezes, który też dodałby telefony z WP, ale prócz tego pociągnął Maemo czy Andka...

Odpowiedz

38. ~
0

2013-07-11 11:49:46

@37 z tego co ja zauważyłem to nawet na internecie nie podając telefonu nie można znaleźć Drive/''a w ogóle.

Odpowiedz

37. ~bbc
0

2013-07-11 11:31:45

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył, to Here Drive + na 820 w tej chwili jest niedostępne. Ci, którzy jeszcze załapali się na aktualizację, też mają zonk, bo odpalenie aplikacji cofa ich do ekranu głównego. O tym też można by napisać... Z marketu dla 820 zniknął Drive. Lumia Pusher pozwala na zlokalizowanie aplikacji, ale jak pisałem - nie da się jej zaktualizować ani zainstalować.

Odpowiedz

36. ~xxx
0

2013-07-11 10:51:43

co do dokładności map Nokii, śmiało mogę polecić, używałem równolegle Tomtoma i wg mnie dokładność map Nokii była nawet lepsza.

Odpowiedz

35. ~
0

2013-07-11 10:22:07

@ 33 Te twoje linki nie działają , wgl. teraz w sklepie nie mogę znaleźć Here Drive albo jakiś ślepy jestem

Odpowiedz

33. ~Adam
0

2013-07-11 10:15:56

Zacząć trzeba było od tego: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/here-drive/9a0f7585- 9f16-47d5-8041-28018fcea606 http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/here-drive/31bbc68c- 503e-4561-8d85-a294d54df06f

Odpowiedz

32. ~wydaje się
0

2013-07-11 09:35:40

@27, Podejrzewam że jest tak, że mapy są te same i chodzi tylko o dostępność. Here+ ściągasz dowolne państwa, Here zwykły tylko "lokalne" dla Ciebie państwo a reszta płatna. Bo jak miałem Lumię 800 to nie było żadnej jednej globalnej mapy tylko poszczególne państwa do ściągnięcia.

Odpowiedz

31. ~michalborek
0

2013-07-11 09:11:14

Szanowni Państwo, Nie schodźcie do poziomu brukowca i nie twórzcie sensacyjnych tytułów manipulujących informacją. Nokia wprowadza nowe produkty i one będą płatne tam, gdzie wcześniej w ogóle nie były dostępne, dla tych co mieli za darmo, nadal będą mieć za darmo.

Odpowiedz

30. ~r
0

2013-07-11 09:10:32

Na pewno nie kupię za 35 ojro ich marnych map. Prędzej nabede zwykłą navi, chyba ich pogielo.

Odpowiedz

29. ~
0

2013-07-11 01:49:41

Ale to nie jest dla każdej Lumii przeznaczone więc rewelacji nie ma i Nokia się zaczyna cofać, jak tak dalej pójdzie to MS ich kupi za grosze i taki oto będzie koniec słynnej Nokii.

Odpowiedz

28. nickname
2

2013-07-10 22:09:03

Czyli news powinien brzmieć tak "Mapy nokii dla użytkowników lumii będą nadal darmowe, a jak ktoś chce dodatki lub ma samsunga, albo htc to musi płacić "

Odpowiedz

27. ~ponawiam
-1

2013-07-10 20:36:45

zwykły Here ma trochę lepsze mapy samej Polski niż Polska w Here + ? Takie rozwiązanie było np. w mapach garmin na urządzenia do nawigacji , była Polska w ogólnych mapach ale była też dodatkowa wersja tylko Polski która była dużo bardziej rozwinięta.... Czyli generalnie wychodzi na to, że dla Lumii 920 nadal mapy będą Free ? bo sensu Here (bez plusa) dodatkowo ściągać sensu nie ma

Odpowiedz

26. ~
-1

2013-07-10 19:49:17

Wybieram Google Maps. R.I.P. Nokia.

Odpowiedz

25. ~Ja to kto ?
-1

2013-07-10 18:50:49

@22 weź ochłoń bo Ci temperatura chyba na zewnątrz zaszkodziła . Typowe "Polaczkowe płakanie" , robi łaskę że tu zagląda .

Odpowiedz