DAJ CYNK

Nie przegap dzisiaj tych 2 aplikacji na Androida

27.06.2019

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 61918

Ważne 2

1

W ramach jednodniowej promocji dostępne są za darmo dwie ciekawe aplikacje dla Androida. Pierwsza pozwala korzystać z Facebooka i Messengera w jednej, wygodnej aplikacji (i na dużo więcej). Druga w istotny sposób poprawia jakość dźwięku z telefonu.

Maki+: Facebook i Messenger w jednej fajnej apci

Cena: 9,99 zł, tylko dzisiaj 0 zł. Link

Polska, "wyluzowana" nazwa aplikacji w zasadzie zawiera kluczową jej cechę - uwolnienie użytkownika od irytujących powiadomień z Facebook Messengera i zintegrowanie funkcji komunikatora z Facebookiem. To jednak dopiero początek możliwości tej aplikacji. Z wielką ulgą przyjąłem domyślne sortowanie wpisów na wallu w wersji chronologicznej. W aplikacjach Facebooka czy w przeglądarce da się ustawić ten tryb, ale po chwili dostajemy znów wpisy poukładane według algorytmów Big Data, a nie po kolei. A co powiecie na Facebooka bez reklam? Tak, ta aplikacja to potrafi.

Oprócz tego możemy dodać do aplikacji Twittera, Instagram, Reddita czy Telegram, ba jest nawet Linkedin. Zamiast więc lawiny powiadomień z wielu aktywnych w tle aplikacji możemy zrobić sobie porządek jednym tylko Maki+, który w dodatku dzisiaj dostępny jest za darmo. Wady? Jak na razie brak obsługi chatu na Instagramie - ograniczenie wynika z polityki Instagrama, nie z lenistwa twórców Maki+.

Equalizer FX Pro

Cena: 9,19 zł, tylko dzisiaj 0 zł. Link

Wiele telefonów ma na wyposażeniu naprawdę dobre korektory dźwięku. Często jednak nie działają one globalnie, a jedynie w określonych aplikacjach, co istotnie zmniejsza zakres ich przydatności. Rozwiązaniem może być Equalizer FX Pro. Aplikacja ma 10 predefiniowanych schematów z możliwością modyfikacji w obrębie 5 suwaków częstotliwości, suwaka zwiększenia bassu i dodatkowego do kontroli efektu 3D.

Aplikacja przejmuje też przyciski kontroli odtwarzanej w tle muzyki, możemy więc zmieniać utwory bez wychodzenia z Equalizera. Najciekawsze zostawiłem na koniec - a mianowicie profile czynności. Obok Normal mamy profil Muzyczny i błyskawiczne wyciszenie (Mute). Nuda. Ale już profil Meeting (spotkanie) czy Outdoor (na zewnątrz) to inna bajka. Raz, że dostajemy rzeczywiście dźwięk podbity pod otwartą przestrzeń czy pokój konferencyjny, to jeszcze możemy wejść w ustawienia i ustalić czy i jak głośno odgrywane mają być poszczególne dźwięki: muzyka, połączenia głosowe, dźwięki systemowe, dzwonki, alarmy i powiadomienia. Powiadomienia z Facebooka nie zabiją więc nam już prezentacji, podobnie jak zapomniany budzik. Do tego możemy ustalić jak ma się zachowywać telefon w profilu Sen, by obfity w emocje dzień zamknąć płynnym przejściem w objęcia Morfeusza. Bardzo fajna aplikacja.

Zobacz: Magenta 1 - Netflix za darmo w T-Mobile
Zobacz: Polecane smartfony do 1600, 2200, 3100 zł i powyżej 3100 zł (czerwiec 2019)

Komentarze
Zaloguj się