DAJ CYNK

Netgear Insight - zarządzanie siecią z każdego miejsca na świecie

11.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 1889

Ważne 1

1

Na polski rynek trafiła aplikacja Netgear Insight 4.0, pozwalająca zarządzać siecią w domu lub przedsiębiorstwie z każdego miejsca na świecie.Na polski rynek trafiła aplikacja Netgear Insight 4.0, pozwalająca zarządzać siecią w domu lub przedsiębiorstwie z każdego miejsca na świecie.

Aplikacja Netgear Insight stanowi przełom w zarządzaniu siecią domową oraz firmową. Dzięki niej wystarczy urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS oraz dostępem do Internetu, aby w łatwy sposób monitorować, konfigurować i zarządzać jedną lub kilkoma sieciami jednocześnie. Zarówno przewodowymi, jak i bezprzewodowymi. Program można pobrać bezpłatnie ze sklepu internetowego Google Play lub App Store.

Aplikacja jest kompatybilna z trzema rodzinami produktów sieciowych marki Netgear: przełącznikami, urządzeniami typu ReadyNAS oraz bezprzewodowymi punktami dostępowymi, łączącymi bezprzewodową sieć lokalną (WLAN) z siecią lokalną (LAN). W połowie lutego do rodziny produktów Netgear zarządzanych z poziomu aplikacji dołączy również Orbi Pro Tri-band WiFi System. Wszystkie wymienione urządzenia sprawdzą się zarówno w małych, jak i średnich firmach, wymagających dobrego łącza w każdym zakamarku biura.

Sama aplikacja Netgear Insight jest dostępna w dwóch wariantach. Wersja podstawowa działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych i można za jej pośrednictwem bezpłatnie zarządzać dwoma urządzeniami sieciowymi (poza routerem). Każde kolejne urządzenie wymaga wykupienia subskrypcji, która kosztuje 4,99 euro rocznie (21 zł). Wersja Premium (4.0) pozwala administratorom sieci zarządzać większą liczbą urządzeń. Poza aplikacją mobilną, do ich dyspozycji pozostaje specjalny portal webowy, działający w każdej przeglądarce internetowej oraz dający dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak Smart WiFi roamingu, Smart WiFi management i PoE scheduling. Rozwiązanie nadaje się także do zarządzania skomplikowanymi urządzeniami, jak na przykład 28-gigabitowymi przełącznikami typu Ethernet (modele GC728X i GC728XP). Roczna subskrypcja wersji Premium, bez względu na liczbę i stopień zaawansowania zarządzanych urządzeń sieciowych, kosztuje 9,99 euro (42 zł).

Netgear przewiduje, że globalna liczba użytkowników aplikacji osiągnie w 2020 roku 20 milionów. Obecnie jest ich około 2 milionów.

Poniżej publikujemy wywiad z Piotrem Dudkiem, Country Eastern Europe Managerem, dotyczącym rynku urządzeń sieciowych.

Jakie są kierunki rozwoju rynku urządzeń sieciowych?

Coraz więcej firm odchodzi od własnych serwerowni. Decydują się przenieść swoje usługi i aplikacje do chmury, co powoduje optymalizację kosztów oraz pozbycie się problemu, jakim jest trzymanie sprzętu we własnej lokalizacji, czyli biurze. Wymusza to jednak potrzebę budowania infrastruktury IT dla komunikacji z chmurą. Stąd obecnie wiele osób decyduje się na budowanie własnej prywatnej chmury - głównie poprzez instalacje urządzenia ReadyNAS lub ReadyDATA oraz dzielenie danych w firmie, a także z jej klientami. Wniosek z tego taki, że bez inwestycji w odpowiedni sprzęt, nie będzie odpowiedniej usługi cloudowej na wysokim poziomie.

Jakie firmy korzystają z usług cloudowych?

Jeszcze kilka lat temu usługa ta zarezerwowana była wyłącznie dla "największych" i najbogatszych. Obecnie coraz więcej podmiotów z branży MSP korzysta z aplikacji biurowych dostępnych w chmurze. Jako przykład niech posłuży między innymi poczta elektroniczna czy systemy CRM. Nie widzę powodów, by nie umieścić tam również urządzeń sieciowych. Lista argumentów świadczących za takim rozwiązaniem jest bardzo długa - redukcja kosztów, większa elastyczność, skalowalność, wydajność czy redundancja.

Staramy się obserwować trendy rynkowe i odpowiadać na zapotrzebowanie klientów. Oferowana przez nas aplikacja NETGEAR Insight daje możliwość zarządzania siecią domową lub firmową z poziomu urządzenia mobilnego - potrzebny jest tylko dostęp do Internetu.


Wspominał Pan o grupie Małych i Średnich firm. To atrakcyjny dla Was rynek.

To jeden z głównych obszarów, gdzie kierujemy nasze produkty i usługi. Z Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce (autor: PARP) wynika, że w Polsce działa ponad 1,9 mln firm, z czego zdecydowana większość to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (99,8%.). Udział MŚP w tworzeniu PKB na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rośnie i według ostatnich dostępnych danych przekroczył już 50%. Siłą rzeczy wraz z rozwojem tych firm, rośnie również zapotrzebowanie na coraz bardziej skomplikowaną infrastrukturę sieciową.

Skomplikowaną, ale jednocześnie w prosty sposób zarządzaną.

Oczywiście, i do tego z każdego miejsca! Prawdą jest, że żyjemy w dynamicznych czasach. Stale się przemieszczamy i podróżujemy, a przy tym musimy zachować kontakt - czy to z pracownikami, czy z kluczowymi dokumentami, czy wreszcie z aplikacjami w firmie. Dalszym krokiem jest zapewnienie sobie możliwości - bez względu na to, gdzie się znajdujemy i jakim urządzeniem mobilnym dysponujemy - zarządzania siecią lub nawet kilkoma sieciami firmowymi. Za pośrednictwem aplikacji Netgear Insight możemy monitorować, konfigurować oraz zarządzać urządzeniami sieciowymi, w tym przełącznikami, punktami dostępowymi czy bankami danych.

Brzmi pięknie, ale czy mała firma murarska bądź zakład fryzjerski rzeczywiście potrzebują bardziej rozbudowanej infrastruktury sieciowej oraz możliwości zarządzania nią z każdego miejsca?

Internet jest dziś ważnym narzędziem promocji w każdej branży. A zatem umiejętność poruszania się po nim i wykorzystywania jego atutów w komunikacji z rynkiem to podstawa osiągnięcia sukcesu. W małych firmach nierzadko właściciel sam dba zarówno o promocję, jak i obecność w sieci czy zarządzanie (mniej lub bardziej zaawansowaną) infrastrukturą. Dodatkowo zajmuje się sprawami finansowymi i administracyjnymi, co zmusza go do spędzania wielu godzin poza biurem. Dzięki naszej aplikacji będzie miał dostęp do sieci z poziomu urządzenia mobilnego. W wielu krajach Europy wiedza i świadomość rozwiazań sieciowych jest dużo większa. Niemniej patrzymy optymistycznie w przyszłość - rewolucja internetowa już się wydarzyła, teraz czas na sieciową.

Źródło tekstu: Netgear

Komentarze
Zaloguj się
2. ~fesqs
0

2018-01-24 16:25:21

W takim razie aplikacja nie jest dla Ciebie. Pod każdym jednym artykułem musi być jakiś uszczypliwy komentarz, co z tymi ludźmi się dzieje...

Odpowiedz

1. ~HD
0

2018-01-14 13:27:38

Zawsze jak leżę w hamaku na Bali to czuję nieodpartą pokusę pozmieniania ustawień sieciowych w moim domowym WiFi...

Odpowiedz