DAJ CYNK

Netflix nie chce się dzielić pieniędzmi z firmą Apple

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4502

Netflix może w najbliższym czasie dokonać istotnej zmiany w sposobie naliczania opłat za subskrypcję. Dla niektórych użytkowników tego serwisu VOD może być trudniej, ale ceny pozostaną bez zmian.Netflix może w najbliższym czasie dokonać istotnej zmiany w sposobie naliczania opłat za subskrypcję. Dla niektórych użytkowników tego serwisu VOD może być trudniej, ale ceny pozostaną bez zmian.

Abonenci Netflixa w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji mają utracić możliwość płacenia za usługę za pomocą iTunes, zamiast tego zostaną przekierowani do mobilnej wersji serwisu, aby dokonać opłaty bezpośrednio na rzecz Netflixa. Gdy subskrypcje są aktywowane w aplikacji na iOS, Apple pobiera 30% opłaty za pierwszy rok i 15% za każdy kolejny.

Przedstawiciel ds. obsługi klienta Netflixa potwierdził, że testy różnych sposobów opłacania subskrypcji są prowadzone w 10 krajach od czerwca, natomiast 2 sierpnia ich lista została rozszerzona do 33:

W tym czasie klienci w tych krajach mogą napotkać jedną z następujących sytuacji podczas uruchamiania aplikacji Netflix na urządzeniu z systemem iOS (na urządzenia mobilne lub tablety): 1. Możliwość rejestracji w aplikacji tylko za pomocą trybu płatności z iTunes. 2. Możliwość logowania do Netflixa, ale bez możliwości rejestracji (zarejestrować się można tylko przez przeglądarkę mobilną). Ciągle wprowadzamy innowacje i testujemy nowe metody rejestracji na różnych platformach, aby lepiej zrozumieć, co lubią nasi subskrybenci. W oparciu o to, czego się dowiadujemy, pracujemy nad ulepszeniem usługi Netflix dla użytkowników na całym świecie.

Testy prowadzone są obecnie w następujących krajach: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chorwacja, Czechy, Dania, Ekwador, Filipiny, Finlandia, Francja, Hiszpania, Indie, Indonezja, Japonia, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Malezja, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Peru, Polska, Słowacja, Republika Południowej Afryki, Szwecja, Tajwan, Tajlandia, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

W maju bieżącego roku Netflix przestał zezwalać na opłacanie subskrypcji za pośrednictwem Google Play, teraz przyszedł czas na pozbycie się kolejnego pośrednika, jakim jest Apple i jego usługa iTunes. Ma to doprowadzić do osiągnięcia większych zysków, ale bez podnoszenia cen dla użytkowników. Różne raporty podają, że koszt pozyskiwania nowych subskrybentów przed Netflixa dosyć szybko rosną.

Zobacz: Netflix przedstawia Recomoji
Zobacz: Netflix pobierze sam to, co zamierzasz obejrzeć
Zobacz: Droższe dzielenie konta w nowym Netfliksie?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TechCrunch, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu