DAJ CYNK

Netflix nie chce się dzielić pieniędzmi z firmą Apple

21.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3103

Ważne 3

1

Netflix może w najbliższym czasie dokonać istotnej zmiany w sposobie naliczania opłat za subskrypcję. Dla niektórych użytkowników tego serwisu VOD może być trudniej, ale ceny pozostaną bez zmian.Netflix może w najbliższym czasie dokonać istotnej zmiany w sposobie naliczania opłat za subskrypcję. Dla niektórych użytkowników tego serwisu VOD może być trudniej, ale ceny pozostaną bez zmian.

Abonenci Netflixa w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji mają utracić możliwość płacenia za usługę za pomocą iTunes, zamiast tego zostaną przekierowani do mobilnej wersji serwisu, aby dokonać opłaty bezpośrednio na rzecz Netflixa. Gdy subskrypcje są aktywowane w aplikacji na iOS, Apple pobiera 30% opłaty za pierwszy rok i 15% za każdy kolejny.

Przedstawiciel ds. obsługi klienta Netflixa potwierdził, że testy różnych sposobów opłacania subskrypcji są prowadzone w 10 krajach od czerwca, natomiast 2 sierpnia ich lista została rozszerzona do 33:

W tym czasie klienci w tych krajach mogą napotkać jedną z następujących sytuacji podczas uruchamiania aplikacji Netflix na urządzeniu z systemem iOS (na urządzenia mobilne lub tablety): 1. Możliwość rejestracji w aplikacji tylko za pomocą trybu płatności z iTunes. 2. Możliwość logowania do Netflixa, ale bez możliwości rejestracji (zarejestrować się można tylko przez przeglądarkę mobilną). Ciągle wprowadzamy innowacje i testujemy nowe metody rejestracji na różnych platformach, aby lepiej zrozumieć, co lubią nasi subskrybenci. W oparciu o to, czego się dowiadujemy, pracujemy nad ulepszeniem usługi Netflix dla użytkowników na całym świecie.

Testy prowadzone są obecnie w następujących krajach: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chorwacja, Czechy, Dania, Ekwador, Filipiny, Finlandia, Francja, Hiszpania, Indie, Indonezja, Japonia, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Malezja, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Peru, Polska, Słowacja, Republika Południowej Afryki, Szwecja, Tajwan, Tajlandia, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

W maju bieżącego roku Netflix przestał zezwalać na opłacanie subskrypcji za pośrednictwem Google Play, teraz przyszedł czas na pozbycie się kolejnego pośrednika, jakim jest Apple i jego usługa iTunes. Ma to doprowadzić do osiągnięcia większych zysków, ale bez podnoszenia cen dla użytkowników. Różne raporty podają, że koszt pozyskiwania nowych subskrybentów przed Netflixa dosyć szybko rosną.

Zobacz: Netflix przedstawia Recomoji
Zobacz: Netflix pobierze sam to, co zamierzasz obejrzeć
Zobacz: Droższe dzielenie konta w nowym Netfliksie?

Źródło tekstu: TechCrunch, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2018-08-22 08:18:19

Pewnie nowym użytkownikom google play zablokował, a wy dopóki nie zrezygnujecie, to dalej będziecie mogli opłacać.

Odpowiedz

6. ~Anna
0

2018-08-22 00:45:54

Ja płacę PayPalem i jest git.

Odpowiedz

5. ~Idealny
0

2018-08-21 22:58:21

Dziwne, bo jalej place za Netflix za pomocą płatności google Play...

Odpowiedz

4. ~Mimo
0

2018-08-21 22:00:55

W takim razie jak to możliwe że nadal opłacam swój abonament przez Google Play?

Odpowiedz

3. ~super
-1

2018-08-21 20:34:46

Wspaniała wiadomość, teraz będzie nie tylko można, ale nawet trzeba zostawić dane swojej karty w kolejnym serwisie.

Odpowiedz

1

2018-08-21 20:21:00

A kto by sie chciał z nimi dzielić, i tak maja swoich za duzo.

Odpowiedz

1. ~INTseed
1

2018-08-21 20:03:43

I bardzo dobrze.

Odpowiedz