DAJ CYNK

Naprawa Facebooka to największe wyzwanie dla Zuckerberga na 2018 rok

05.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3268

Ważne 4

4

Założyciel Facebooka chce, aby serwis zapewniał lepszą ochronę użytkowników przed agresywnymi treściami, likwidował niechęć pomiędzy mieszkańcami różnych krajów oraz oddał nowe technologie w ręce zwykłych ludzi.



Założyciel Facebooka chce, aby serwis zapewniał lepszą ochronę użytkowników przed agresywnymi treściami, likwidował niechęć pomiędzy mieszkańcami różnych krajów oraz oddał nowe technologie w ręce zwykłych ludzi.

Mark Zuckerberg opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym zapowiada nad czym będzie pracował w bieżącym roku. Wyzwanie jakie sobie postawił, to naprawa stworzonego przez siebie największego serwisu społecznościowego świata, w którym wraz ze wzrostem liczby aktywnych użytkowników, zwiększa się także liczba problemów. Zuckerberg chce, aby Facebook lepiej chronił użytkowników przed agresywnymi treściami, których coraz więcej pojawia się na łamach serwisu. W planach jest także likwidacja niechęci występującej pomiędzy różnymi nacjami, a także oddanie nowych technologii w ręce zwykłych ludzi. Cele te, jak podkreśla Zuckerberg, były stawiane przed ludźmi tworzącymi Facebooka także w poprzednich latach, jednak rezultaty ich realizacji nie były najlepsze.

Zuckerberg chce także zbliżyć do siebie ekspertów oraz skłonić ich do dyskusji nad tym, co współcześnie znaczą takie dziedziny życia, jak historia, filozofia, rządzenie, media oraz technologie.

Na przykład obecnie jednymi z najważniejszych kwestii związanych z technologią są centralizacja i decentralizacja. Wielu z nas zwróciło się ku nowym technologiom wierząc, że będzie to narzędzie decentralizacji systemu, które odda władzę w ręce każdego z nas. Dzisiaj coraz mniej osób w to wierzy widząc, że technologie raczej skupiają władzę w rękach elit niż ją decentralizują - napisał szef Facebooka, podkreślając jednocześnie, że w 2018 roku serwis musi wprowadzić istotne zmiany, których celem będzie poprawa wielu niedociągnięć serwisu w realizacji misji społecznej, a także przekonanie użytkowników, że czas spędzony na Facebooku nie jest czasem straconym.



Zobacz: Facebook pomoże zadbać o prywatność
Zobacz: Facebook Messenger z rozszerzoną rzeczywistością

Źródło tekstu: Facebook, wirtualnemedia.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. Grzmotoruchacz2000
0

2018-01-07 02:10:56

@26 to trochę mierny z Ciebie obserwator. Wcześniej robiłeś na Titanicu i wypatrywałeś gór lodowych?

Odpowiedz

26. ~gość
0

2018-01-06 17:32:06

@24 Od nich samych? Z obserwacji?

Odpowiedz

25. ~
0

2018-01-06 15:33:51

podobno wszyscy mają fejsbuka a wielu moich znajomych tam nie ma, a ci co są mają kilka fotek sprzed kilku lat i rzadko tam zaglądają...nudne to się po prostu zrobiło jak nasza klasa

Odpowiedz

24. Grzmotoruchacz2000
0

2018-01-06 15:04:02

@23 skoro nie masz konta to skąd tak dobrze wiesz, jak to wygląda u tych co mają?

Odpowiedz

23. ReVoLTEa
0

2018-01-06 14:41:48

A ja nie miałem i nie mam tam konta i czuję się z tym dobrze. Dzieciarnia się tym ekscytuje przyklejona do ekranu smartfona. Bo nic innego nie mają, nie znają pojęcia pasji, zainteresowań. Lans na jakimś żałosnym portalu i wzajemna adoracja.

Odpowiedz

22. ~pabloki
0

2018-01-05 21:38:52

@17 " polityka łamania wolności słowa " bardzo trafne spostrzerzenie. zwłaszcza w obliczu ostatnich działań.@ 21 nie zauważyleś że to jakieś dziecko z wypranym mózgiem? nie zrozumie co napisałeś. być może nawet nie zna historii.

Odpowiedz

21. toms
0

2018-01-05 21:28:49

20 - nie takie potęgi upadały w historii ludzkości. Zwłaszcza zbudowane na kłamstwie. Potęga Egiptu, Cesarstwo Rzymskie, Imperium Osmańskie, ZSRR, Komuna.... Długo jeszcze można by wymieniać. Natomiast fakt iż jest to obecnie światowe medium, nie stanowi dla nikogo tajemnicy. Z tym, że to trochę dla mnie potwór na glinianych nogach... :-)

Odpowiedz

20. ~
0

2018-01-05 21:09:13

News o Facebooku, to zawsze zaraz jeden z drugim przychodzi się pochwalić, że nie ma tam konta. Nie chcesz, nie miej. Faceook to dziś potęga czy chcesz czy też nie.

Odpowiedz

19. Sig
0

2018-01-05 20:16:57

Wincej cenzury.Wincej.

Odpowiedz

18. ~
0

2018-01-05 19:25:39

@11 Aż przyprawiłeś mnie o lekki uśmiech. Chyba nie wiesz, jak to działa? Nie musisz mieć konta na fb, żeby zostać skatalogowanym.

Odpowiedz

17. ~
0

2018-01-05 19:13:24

@12 :) To "likwidował niechęć pomiędzy mieszkańcami różnych krajów" dotyczy na pewno cenzury nazywanej bardziej rozwlekle! Facebook jest masową pralnią mózgów. Nie napisałbym tego nigdy, gdyby nie polityka łamania wolności słowa na fb. Przypuszczam, że skala kneblowania użytkowników fb jest bardziej rozległa niż powszechnie wiadomo.

Odpowiedz

16. ~tata
0

2018-01-05 19:09:33

FB to coś jeszcze istnieje ? Myślałem że padnie jak NK czy MG od GG :(

Odpowiedz

15. ~mirekb
0

2018-01-05 18:17:12

tak..z tym fejsem to dopiero są problemy.wszyscy znajomi maja-ja nie mam,nie musze.mam na tyle swoich spraw i mało czasu,ze nie wyobrazam sobie zajmowac sie dodaatkowo tym zbędnym kawałkiem internetu.niejedną klótnie miałem ze swoją panią w zakresie udostepniania naszych zdjec na fb-na 1zdjecie pozwoliłem.deklaracje cukerberga ze to dla dobra ludzkosci,ogółu są takie same jak demokratyczna decyzja trumpa o ustaleniu Jerozolimy stolicą panstwa izraelskiego..

Odpowiedz

14. ~
0

2018-01-05 17:44:36

Facebook jest jak Media Markt dla idiotów i tyle w temacie.

Odpowiedz

12. ~pabloki
0

2018-01-05 16:39:22

"likwidował niechęć pomiędzy mieszkańcami różnych krajów" oj jak ładnie ujęta cenzura pod pretekstem mowy nienawiści wobec " przybyszów" ubogacających kulturowo.

Odpowiedz