DAJ CYNK

Najnowsze gry i aplikacje na smartfony

19.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5354

Ważne 2

2

Najciekawsze aplikacje i gry na Androida i iPhone'y z ostatnich tygodni. Propozycje darmowe i płatne, które zdobyły zainteresowanie naszej redakcji.



Rozpoczynamy nowy cykl, w którym będziemy prezentować naszym Czytelnikom najciekawsze aplikacje i gry na urządzenia z Androidem oraz iPhone'y z ostatnich tygodni. W naszych zestawach znajdą się zarówno programy darmowe, jak i płatne, które zdobyły zainteresowanie naszej redakcji. Będą nowości, ale także nowe, istotne aktualizacja znanych aplikacji i gier.

Abalone - The Official Board Game



Abalone to elektroniczna wersja powstałej w 1989 roku gry planszowej, w której celem gracza jest wypchnięcie kulek przeciwnika poza obszar sześciokątnej planszy. Zasady rozgrywki są dosyć proste. Na początku na planszy znajduje się 28 kul - 14 białych i tyle samo czarnych. Gracze naprzemiennie wykonują ruchy, przesuwając kulkę o jedno pole w dowolnym kierunku, w którym znajduje się 1, 2 lub trzy inne kulki. Gdy nasze kulki zetkną się z kulkami przeciwnika, możemy je wypchnąć. Przy wypychaniu liczy się "siła". Czyli na przykład 3 kulki czarne mogą wypchnąć jedną lub dwie kulki białe.

Gra wymaga cierpliwości i dobrej obserwacji ruchów przeciwnika. Lepiej jest się skupić na obronie i szykowaniu pułapek, niż bezmyślnie atakować, stwarzając przeciwnikowi okazję do skutecznego kontrataku. Możemy zmierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją gry, jak i przeciwko znajomym w grze wieloosobowej. Mamy też możliwość stworzenia własnej gry, z własnymi zasadami i początkowym rozstawieniem kulek.



Grę można pobrać z:
Adobe Photoshop Lightroom CC



Lightroom to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć, który może sporo zaoferować nawet profesjonalistom, chętnie sięgającym po to narzędzie. Aplikacja Adobe Photoshop Lightroom CC jest dostępna dla urządzeń mobilnych z Androidem oraz systemem iOS, gdzie umożliwia edycję zdjęć w formacie RAW oraz nakładanie na fotografie specjalnych filtrów. Możemy też korzystać z synchronizacji za pomocą Creative Cloud.

Sam mobilny Lightroom nie jest nowością, jednak grudniowa aktualizacja przyniosła kilka przydatnych zmian. Odświeżeniu uległ przede wszystkim algorytm odpowiedzialny za automatyczny retusz zdjęć, dzięki czemu jedno kliknięcie często wystarczy, by uzyskać zadowalający efekt końcowy. Jest to możłiwe dzięki rozwijanej przez firmę Adobe sztucznej inteligencji o nazwie "Sensei". Kolejne zmiany to dodanie skrótów pozwalających uruchomić najpopularniejsze funkcje z poziomu ekranu głównego aplikacji. Działa to na Androidzie 7.0 i nowszym. Dłuższe przytrzymanie ikony Lightrooma uruchamia na ekranie menu szybkiego wyboru, gdzie znajdziemy takie opcje, jak Add Photos, Lightroom Camera i Selfie. Poprawiono też błędy, które pojawiały się na urządzeniach niektórych firm (Huawei i Samsung) oraz zoptymalizowano szybkość działania programu.



Aplikację można pobrać z:
Nova Launcher Prime - promocja



Nova Launcher to jeden z najlepszych i najpopularniejszych niezależnych launcherów dla systemu Android, z którego przykład mogliby brać najwięksi producenci smartfonów, dodających do swoich urządzeń własne rozwiązania. Istniejący od 6 lat projekt wyrósł z prostego narzędzia zmieniającego wygląd i zachowanie okien systemowych do prawdziwego kombajnu, w którym można obecnie zmienić prawie każdy aspekt interfejsu systemowego. W zasadzie każda aktualizacja przynosi nowe funkcje, których obecnie jest tak dużo, że wystarczyłoby na całkiem długi artykuł. Najnowsza aktualizacja wyszła zaledwie kilka dni temu i wprowadziła tak zwane dostosowujące się ikonki, inteligentne dopasowywanie, wyszukiwarkę w docku i możliwość jej zamiany na dowolny inny widżet, a także menu z Androida 8.1.

Aplikację w wersji Prime polecamy szczególnie ze względu na trwającą obecnie promocję, w której cenę obniżono do 1,79 zł. Aby skorzystać z tej wersji, musimy najpierw zainstalować na urządzeniu z Androidem podstawową, darmową wersję, którą znajdziemy pod tym adresem.

Aplikację można pobrać z:
Life is Strange



Life is Strange to przeznaczona na konsole, podzielona na kilka odcinków gra, która zadebiutowała w 2015 roku i od początku zdobyła wielu zakochanych w niej graczy na całym świecie. Przedstawiona w grze historia wydaje się na początku prostą opowieścią o zbuntowanych nastolatkach, ale z każdą kolejną godziną staje się coraz poważniejsza. Całość opiera się głównie na prowadzeniu dialogów i eksploracji otoczenia, a nie na rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek. Gra jednak bardzo wciąga, a jej bohaterowie dają się lubić. Dzięki temu z zapartym tchem będziemy śledzić skutki naszych decyzji aż do końca.

Po długim oczekiwaniu gra zadebiutowała w wersji mobilnej dla iPhone'ów i iPadów. Dzięki temu, że Life is Strange nie opera się na skomplikowanej mechanice, łatwo jest tu wszystkim sterować za pomocą ekranu dotykowego. Może to stanowić dodatkową zachętę, by skorzystać właśnie z wersji mobilnej, szczególnie gdy nie posiadamy konsoli. Przy zakupie należy pamiętać, że podana cena dotyczy pierwszego rozdziału, natomiast pozostałe kupimy już z poziomu samej gry.



Grę można pobrać z:
wRazieWu



wRazieWu to aplikacja, która jest w sklepie Google Play od maja, jednak uznaliśmy, że jest wystarczająco interesująca, by trafić do naszego zestawienia. Program przyda się przede wszystkim osobom zmotoryzowanym. Kierowcy wiedzą, że sytuacja na drodze może się zmieniać w sposób bardzo dynamiczny, kończąc się stłuczką lub awarią. Samochody, w tym ciężarowe i autobusy, to tylko maszyny, które mogą w każdej chwili odmówić posłuszeństwa. W takich stresowych sytuacjach możemy nie mieć ochoty szukać przy pomocy wyszukiwarki internetowej na przykład najbliższego czynnego warsztatu oraz dzwonić pod każdy numer telefonu, jaki znajdziemy.

W takich sytuacjach, jak opisane wyżej, z pomocą przychodzi polska aplikacja wRazieWu, która pomoże zamówić lawetę, znaleźć najbliższy salon wulkanizacji, a nawet prawnika. I to wszystko przy pomocy kilku kliknięć. Z poziomu aplikacji zadzwonimy też pod numer alarmowy, a także - dzięki połączeniu z Allegro - możemy kupić części zamienne do auta. Jedyną rzeczą, do której można się przyczepić, jest konieczność zarejestrowania się na stronie internetowej usługi, ponieważ aplikacja takiej możliwości nie daje. Można mieć nadzieję, że to choroba wieku dziecięcego i w następnej wersji taka możliwość zostanie dodana.

Aplikację można pobrać z:
The Walk: Fitness Tracker Game



The Walk: Fitness Tracker Game to ciekawe połączenie trackera śledzącego nasze kroki oraz gry, które powstało przy udziale brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia oraz NHS (National Health Service). Elementy rozrywkowe mają nas zachęcić do wyjścia z domu i spacerowania, co na pewno wyjdzie nam na zdrowie (o ile nie wydarzy się nic ekstremalnego).

The Walk oprócz tego, że liczy nasze kroki, wciąga nas także w odbywającą się w Londynie historię. Zaczyna się od wybuchu bomby na jednej z tamtejszych stacji metra. Naszym zadaniem jest przerwać i znaleźć schronienie. Aby tego dokonać, musimy iść i w ten sposób oddalać się od strefy zagrożenia. Potem pozostaje już tylko znaleźć bezpieczną przystań. Rozgrywka została podzielona na etapy, w których musimy spędzić określoną ilość czasu. Pomiędzy poszczególnymi częściami możemy odpocząć, ale nie może to trwać dłużej, niż 3 godziny. Nasze zadanie polega też na szukaniu wskazówek, przekraczaniu punktów kontrolnych i unikaniu policjantów, którzy mogą nam co najwyżej przeszkodzić w osiągnięciu zamierzonego celu.



Aplikację można pobrać z:

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu