DAJ CYNK

Najciekawsze polskie aplikacje na Windows Phone

02.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3351

Ważne 0

0

Windows Store z każdym dniem wzbogaca się o kolejne aplikacje, przygotowywane przez twórców z różnych zakątków świata. Wśród nich nie brakuje też polskich pozycji, które cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników systemu Windows Phone. Microsoft przygotował zastawienie najbardziej interesujących polskich aplikacji z ostatniego kwartału.

Windows Store z każdym dniem wzbogaca się o kolejne aplikacje, przygotowywane przez twórców z różnych zakątków świata. Wśród nich nie brakuje też polskich pozycji, które cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników systemu Windows Phone. Microsoft przygotował zastawienie najbardziej interesujących polskich aplikacji z ostatniego kwartału.

The Path of Kara to gra logiczna, opierająca się na doskonale znanym motywie, gdzie trzeba połączyć ze sobą 3 elementy poprzez przekreślenie palcem po planszy. Co w tym ciekawego? Ta gra jest wyjątkowa, bo w przeciwieństwie do innych przedstawicieli swojego gatunku ma bardzo rozbudowaną fabułę - gracz wciela się w Karę, młodą szamankę, która musi uratować swoją wyspę przed grożącym jej wielkim niebezpieczeństwem. Przemierzając fantastyczne krainy, poznając tajemnicze postacie, rozwiązując skomplikowane zagadki logiczne i zręcznościowe oraz zbierając bonusy i pokonując demonicznych bossów, gracz daje się porwać niesamowitej przygodzie. Ponadto grę wyróżnia przepiękna grafika i klimatyczna muzyka.

RunAway to gra miejska w stylu Capture the flag. Wraz ze swoimi przyjaciółmi użytkownik poszukuje wirtualnej monety w prawdziwym mieście. Najlepsza zabawa zaczyna się jednak, gdy ktoś już zdobędzie monetę. Wtedy szczęśliwy posiadacz musi uciekać przed swoimi rywalami po mieście, tak żeby nikt nie odebrał mu jego zdobyczy. Każdy gracz jest widoczny na mapie, dlatego należy szczegółowo planować trasę ucieczki lub pościgu, by nie wejść w pole innego użytkownika. Jeśli je przekroczymy, przeciwnik przejmie monetę. Tutaj zwycięzca może być tylko jeden - ten najwytrwalszy i najsprytniejszy, lub po prostu najszybszy.

Runes to gra, w której rozgrywka opiera się na z pozoru banalnym założeniu - trzeba połączyć ze sobą 3 lub więcej run tego samego rodzaju. Zadanie wydaje się proste, ale jest to porządna łamigłówka, która zmusi do wytężonego myślenia wielu graczy. Jednak to, co gwarantuje wielogodzinną rozgrywkę to przede wszystkim rozbudowany system osiągnięć (achievmentów). Odblokowywanie ich to prawdziwa satysfakcja i możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami. Teoretycznie każdy bez problemu połączy ze sobą 3 takie same runy, ale dokonać tego z 11 albo nawet 18 elementami to już prawdziwe wyzwanie.

Jakdojade.pl to oficjalna mobilna wersja znanej użytkownikom komunikacji miejskiej wyszukiwarki połączeń - Jakdojade.pl. Aplikacja, podobnie jak przeglądarka, posiada bardzo intuicyjną i prostą w obsłudze wyszukiwarkę połączeń transportu publicznego. Wystarczy, że użytkownik wpisze początkowe miejsce podróży, miejsce docelowe oraz czas kiedy zamierza wyruszyć, a aplikacja od razu przedstawi kilka możliwych połączeń, prezentując na wstępie te najszybsze i zawierające najbardziej dogodne przesiadki. Jakdojade.pl oferuje na bieżąco aktualizowane rozkłady jazdy środków transportu publicznego w takich miastach jak Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław.

WalletMap to aplikacja idealna dla osób korzystających z domowych budżetów. Dzięki niej nie trzeba już tracić czasu na rozpisywanie się na dziesiątkach kartek lub dokumentów i dokonywanie szczegółowych obliczeń. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna w użyciu. Każdy wprowadzony do niej nowy wydatek jest od razu kategoryzowany w zależności od lokalizacji. Wpisów można dokonywać m.in. w takich kategoriach jak ubrania, samochód, rozrywka, edukacja, jedzenie, zdrowie oraz dom. Ponadto aplikacja prowadzi statystyki wszystkich wydatków, które są dostępne po zalogowaniu na stronie walletmap.pl.

Trail.pl Na szlaku to aplikacja popularnego serwisu turystycznego pod tą samą nazwą. Aplikacja jest prostą przeglądarką szlaków turystycznych. Zdobywając górskie szczyty, przemierzając doliny lub po prostu mocząc nogi w jeziorze - niezależnie od lokalizacji aplikacja odnajdzie wszystkie szlaki turystyczne w pobliżu miejsca pobytu użytkownika. Baza szlaków jest na bieżąco uzupełniania i uaktualniania, bo każdy użytkownik może tworzyć własne listy szlaków - zarówno tych, które już przemierzył, jak i tych, które planuje odkryć. Obowiązkowe narzędzie dla osób kochających piesze wędrówki i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Melon - to idealne narzędzie dla fanów zakupów, a przede wszystkim zakupowych promocji. Melon to aplikacja bardzo atrakcyjnego programu lojalnościowego. Wystarczy zrobić zakupy, a za dany produkt otrzymuje się kupon. Po jego zeskanowaniu Melon umożliwia wzięcie udziału w promocji, a z kolejnymi zakupami dostaje się punkty, które umożliwiają odebranie ciekawych nagród. Koniec ze zbieraniem pieczątek i wycinaniem setek kuponów. Kawiarnia, kino, fryzjer, siłownia - to i jeszcze więcej znajdziesz w Melonie.

Źródło tekstu: Microsoft

Komentarze
Zaloguj się
6. ~pingpong
0

2013-01-03 09:45:27

Ciekawe appki, szybko i płynnie działają. Cieszę się, że odstawiłem androida :)

Odpowiedz

5. ~m1k0
0

2013-01-02 23:55:30

A ja to sie ma do takich zestawien z BadaCup? Zenada.

Odpowiedz

4. ~Gaweł
2

2013-01-02 13:23:30

Poprostu aplikacje na WP są dobrze optymilizowane jakościowo są dobre nie występuje dublowanie aplikacju pod tym samym tytułem,kilkadziesiąt na Adroid. Mam Laptopo-tablet z Windows 8RT. Rewelacja!!!

Odpowiedz

0

2013-01-02 12:38:19

To chyba kwestia przyjętej strategii developera. Jeśli się wrzuci do Google Play czy AppStore to trzeba konkurować z setkami/tysiącami podobnych aplikacji. Tutaj nie masz takiej konkurencji i można "wyrobić" sobie markę jeśli platforma sie spopularyzuje.

Odpowiedz

2. ~
0

2013-01-02 12:27:03

Dziwię się że developerom opłaca się przygotowywać aplikacje na tak niszową platformę ;-)

Odpowiedz

1. Atlan
0

2013-01-02 12:09:09

Najciekawsze polskie aplikacje na WP? A niektóre z nich nawet 1 recenzji i oceny w markecie nie mają ;)

Odpowiedz