DAJ CYNK

Nadchodzi Android O

22.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 41

Ważne 5

3

Firma Google udostępniła Androida O w wersji Developer Preview. Jest to pierwsza wersja nowego Androida, którą udostępniono publicznie.Firma Google udostępniła Androida O w wersji Developer Preview. Jest to pierwsza wersja nowego Androida, którą udostępniono publicznie. Jednakże jest to edycja przeznaczona dla programistów, a nie dla konsumentów do codziennego użytku. Jak każda wersja rozwojowa, zawiera ona jeszcze mnóstwo błędów i ma problemy ze stabilnością. Android O Developer Preview można zainstalować na następujących urządzeniach: Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X i Nexus Player.

Nowy system wprowadza sporo dodatkowych funkcji. Poprawiono czas pracy na baterii. Aby tego dokonać wprowadzono dodatkowe, automatyczne limity dla aplikacji, które działają w tle. Dotyczą one trzech obszarów: aktualizacji lokalizacji, usług i niejawnych transmisji danych. Dzięki temu aplikacje działające w tle mają mieć marginalny wpływ na urządzenie i zużycie baterii.

Wprowadzono kanały powiadomień, które umożliwią w zdefiniowany przez użytkownika sposób grupować je dla treści powiązanych tematycznie. Dzięki temu użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad treścią powiadomień. Można będzie np. zablokować notyfikacje danego typu dla wszystkich aplikacji na raz, zamiast dla każdej z osobna.Dodano także automatyczne uzupełnianie formularzy. Można będzie wybrać aplikację, która ma przechowywać dane autouzupełniania, będzie ona przechowywała i zabezpieczała dane użytkownika, takie jak adresy, loginy a nawet hasła.

Dodano również funkcję PIP (Picture i Picture - obraz na obrazie) dzięki której będzie można kontynuować oglądanie np. filmu, podczas odpowiadania na wiadomość. Aplikacje będą mogły umieszczać się w trybie PIP od wznowionego lub wstrzymującego stanu. Można będzie także określić współczynnik kształtu okna oraz zestaw interakcji.

Pojawiło się także AAudio, które jest nowym, natywnym interfejsem API zaprojektowanym specjalnie dla aplikacji, które wymagają wysokiej jakości dźwięku o małym opóźnieniu. Wprowadzono szeroki gamut kolorów dla aplikacji oraz adaptacyjne ikony, które będą mogły dostosowywać się do różnych motywów różnych urządzeń.

Na razie nie znamy pełnej nazwy nowej wersji systemu z zielonym robotem. Krążą głosy, że tym razem przyjmie on nazwę Oreo czyli słynnych czekoladowych markiz, które po raz pierwszy zostały wyprodukowane przez National Biscuit Company w 1912 roku w Nowym Yorku.Zobacz: Pierwsze informacje na temat Androida O
Zobacz: Google testuje przesyłanie pieniędzy Gmailem

Źródło tekstu: android developers

Komentarze
Zaloguj się