DAJ CYNK

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6851

Nowa usługa Huawei Cloud PC umożliwi uruchomienie na smartfonach chińskiego producenta uruchomienie chmurowej wersji pełnego Windowsa 10.Nowa usługa Huawei Cloud PC umożliwi uruchomienie na smartfonach chińskiego producenta uruchomienie chmurowej wersji pełnego Windowsa 10.

Możliwość uruchomienia pełnego systemu Windows 10 na niektórych urządzeniach Huaweia z Androidem przy użyciu chmury trafi najpierw do Chin, ale istnieją spore szanse, że z czasem usługa trafi także na inne rynki, w tym także do Europy. W tym momencie obsługiwane urządzenia to smartfony Huawei P20 i Huawei P20 Pro, Huawei Mate 10, Huawei Porsche Design Mate RS oraz tablet Huawei MediaPad M5.

Nowa usługa Huawei Cloud PC została zaprezentowana na targach CES Asia 2018, które rozpoczęły się w tym tygodniu w Szanghaju. Usługa korzysta z protokołu Huawei Desktop Protocol, który pozwala wersji chmurowej systemu Windows 10 uzyskać bezpośredni dostęp do systemu plików urządzenia z systemem Android. Dzięki temu można na przykład zrobić zdjęcie potrójnym aparatem w Huaweiu P20 Pro, a następnie otworzyć obraz w Photoshopie na Windowsie 10.

Huawei Cloud PC wymaga zainstalowania aplikacji na urządzeniu z systemem Android. Po podłączeniu do monitora zewnętrznego za pomocą USB-C, ekran systemu Windows 10 może się rozszerzyć do pełnego widoku pulpitu, dzięki czemu smartfon lub inne urządzenia z Androidem zamienia się w komputer z Windowsem 10.A co Wy myślicie o rozwiązaniu Huaweia? Ma to sens?

Źródło zdjęć: notebookitalia.it

Źródło tekstu: notebookitalia.it, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu