DAJ CYNK

mPojazd, czyli dowód rejestracyjny w smartfonie. Aktualizacja aplikacji mObywatel do pobrania

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 11759

Dobra wiadomość dla użytkowników aplikacji mObywatel. Za sprawą ostatniej aktualizacji można już korzystać z usługi mPojazd, czyli przechowywać w smartfonie dowód rejestracyjny pojazdu wraz z polisą OC.

mPojazd pozwala przechowywać w smartfonie dowód rejestracyjny pojazdu oraz polisę OC. Dodatkowo aplikacja powiadomi miesiąc wcześniej o końcu terminu ważności polisy. mPojazd uwzględnia wyłącznie osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. Bierze zatem pod uwagę osoby zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadaczy samochodów, motorów, czy skuterów.

Zobacz: Od 23 kwietnia za pomocą aplikacji mObywatel potwierdzimy swoją tożsamość na poczcie

W ramach informacji jakie znajdziemy w usłudze mPojazd warto wymienić markę i model pojazdu, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN oraz termin badania technicznego. Tu również pojawi się alert o konieczności wykonania kolejnego badania 30 dni przed tym terminem. Aby skorzystać z nowej usługi należy potwierdzić swoją tożsamość Profilem Zaufanym, czyli metodą weryfikacji tożsamości w kontaktach internetowych z administracją publiczną.

Zobacz: Ruszyła produkcja e-dowodu. Można już składać wnioski

Rewolucja? Nie bardzo, bo już od listopada ubiegłego roku nie musimy wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za brak takich dokumentów przy kontroli drogowej nie dostaniemy mandatu. Policja ma już dostęp do baz danych, gdzie sprawdzi wszystkie niezbędne informacje dotyczące danego pojazdu i kierowcy. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ministerstwo Cyfryzacji

Źródło tekstu: Cashless.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu