DAJ CYNK

Aplikacja mPojazd dostępna na iPhone'y

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 13311

mPojazd na iOS

Aplikacja mPojazd jest już dostępna na smartfony z systemem iOS. Posiadacze iPhone'ów nie będą już musieli wozić ze sobą OC oraz dowodu rejestracyjnego.

mPojazd to część większej aplikacji mObywatel. To cyfrowe odzwierciedlenie dokumentów, które do niedawna w formie papierowej musiał mieć przy sobie każdy kierowca - dowodu rejestracyjnego pojazdu, potwierdzenia ważności badań technicznych oraz polisy OC. Od maja z tego rozwiązania mogli korzystać posiadacze urządzeń z Androidem.

Zobacz: mObywatel w przychodni: weszły nowe przepisy dotyczące e-zdrowia

Dlaczego do tej pory posiadacze iPhone'ów nie mogli skorzystać z mPojazdu? Wyjaśnia minister cyfryzacji Marek Zagórski:

To wynikało z analizy rynku. Użytkowników telefonów z systemem Android jest więcej, dominują na rynku. Dziś ponad 90% zainstalowanych aplikacji mObywatel to instalacje na smartfonach z tym właśnie systemem. Wiemy jednak, że użytkownicy iOS czekali na dzień, w którym mPojazd będzie dostępny także dla nich. Ten dzień właśnie nadszedł.

Plany wdrażania cyfrowych rozwiązań w ramach aplikacji mObywatel zakładały równoległy dostęp dla obu systemów mobilnych, ale wygrała kwestia popularności Androida.

Zobacz: Legitka w smartfonie, czyli w nowy rok szkolny z mLegitymacją

Z aplikacji mObywatel korzysta obecnie ponad 410 tys. aktywnych użytkowników. W jej skład, obok mPojazdu wchodzą m.in. mTożsamość, czyli cyfrowa kopia dowodu osobistego oraz mLegitymacja, czyli cyfrowa legitymacja szkolna lub studencka.

Aktualnie w przygotowaniu jest kolejna składowa aplikacji - mPrawoJazdy.

Zobacz: mPojazd, czyli dowód rejestracyjny w smartfonie. Aktualizacja aplikacji mObywatel do pobrania

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji

Przewiń w dół do następnego wpisu