DAJ CYNK

Mocny start Apple News+. 200 tys. subskrypcji w 48 godzin

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5227

Usługa Apple News+ ewidentnie trafiła w gusta posiadaczy urządzeń Apple'a. Wysoka popularność być może skłoni firmę do wprowadzenia jej o kolejne kraje.

Apple News+ słusznie nazywany jest Netflixem dla czasopism. Wykupując abonament za 10 dolarów miesięcznie klienci mają dostęp do ponad 300 najpopularniejszych magazynów. Dodatkowo ich treść została przygotowana w specjalny sposób, dzięki czemu materiały poruszają się niczym zdjęcia w Harrym Potterze.

Zobacz: Apple prezentuje nowe usługi - karta płatnicza, gry, telewizja i streaming wideo

Usługa powstała w oparciu o aplikację Texture, która oferowała podobną funkcjonalność, ale również dla innych systemów operacyjnych. Po przejęciu jej przez Apple została ulepszona, rozszerzona i... zamknięta tylko wokół systemu iOS.

Zobacz: Apple może mieć kłopot z dostępem do modemów 5G dla swoich produktów

Apple News+ pokazuje przyszłość prasy. Coraz więcej osób czyta głównie wydania internetowe, a nie oszukujmy się, wykupienie abonamentów w przypadku np. kilku dzienników jest kosztowne. Udostępnienie ich w ramach jednego abonamentu jest bardzo dobrym pomysłem i nie ukrywam, sam bym z niego chętnie skorzystał. Póki co z Apple News+ mogą cieszyć się wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Zobacz: Apple nie potrafił stworzyć ładowarki Air Power. Projekt został anulowany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The New York Times; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu