DAJ CYNK

Aplikacja mObywatel ma pół miliona aktywnych użytkowników - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8207

mObywatel publiczna aplikacja mobilna

mObywatel został pobran prawie 800 tysięcy razy, a około pół miliona osób ją aktywowało - powiedział minister cyfryzacji Radiu Maryja. Aplikacja pozwala skorzystać z cyfrowych wersji swoich dokumentów wprost na ekranie smartfonu.

mObywatel to bezpłatna i oficjalna publiczna aplikacja mobilna. Wydawana jest przez polski rząd, a za jej rozwój odpowiada zespół Ministerstwa Cyfryzacji. Aplikacja to obecnie sześć usług. mTożsamość, której używać można, np. odbierając przesyłki polecone na poczcie, w pociągach, ale również wszędzie, gdzie nie jest potrzebny tradycyjny, plastikowy dowód osobisty. mLegitymacja szkolna – czyli cyfrowa wersja legitymacji szkolnej uprawniająca do wszystkich ustawowych ulg i zniżek. mLegitymacja studencka – legitymacja studencka potwierdzająca przynależność do uczelni, dająca ustawowe zniżki. mPojazd – elektroniczny dokument przygotowany z myślą o właścicielach i współwłaścicielach pojazdów. eRecepta – dostęp do listy niezrealizowanych recept, wystawionych dla Ciebie i Twoich bliskich. Polak za granicą - podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu.

- podaje strona internetowa gov.pl

Zobacz: mObywatel w przychodni: weszły nowe przepisy dotyczące e-zdrowia
Zobacz: Legitka w smartfonie, czyli w nowy rok szkolny z mLegitymacją
Zobacz: mPojazd, czyli dowód rejestracyjny w smartfonie. Aktualizacja aplikacji mObywatel do pobrania

Wkrótce wśród elektronicznych wersji dokumentów, dostępnych w aplikacji mObywatel, ma się pojawić Prawo Jazdy. Nastąpi to prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2020 roku. Tymczasem, jak potwierdził minister Marek Zagórski Radiu Maryja, publiczna aplikacja mobilna została pobrana prawie 800 tysięcy razy, a pół miliona użytkowników smartfonów dokonało jej aktywacji.

- Cieszy się to bardzo dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Na początku te funkcjonalności były niewielkie i występowały opory w wielu urzędach. Pozmienialiśmy przepisy, tam gdzie trzeba było, trochę żeśmy ponegocjowali, na przykład z kolejami, żeby jednak można było używać mTożsamości do weryfikowania tożsamości pasażerów. Szybko żeśmy doszli do porozumienia z Pocztą Polską i można przesyłki odbierać przy pomocy tej aplikacji. Liczymy na to, że w momencie, kiedy będzie możliwość posiadania prawa jazdy w tej aplikacji, to liczba użytkowników jeszcze się zwiększy i przyspieszy ten proces korzystania z niej, a dzisiaj i tak jest nieźle, bo to jest blisko 800 tys. pobrań aplikacji i około pół miliona osób, które już ją aktywowały.

- powiedział Marek Zagórski

Zobacz: Marek Zagórski ponownie został powołany na stanowisko ministra cyfryzacji
Zobacz: Karol Okoński odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji
Zobacz: Mieszkańcy Leszna zaskoczeni: myśleli, że trwa budowa garażu, a nie masztu Plusa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: radiomaryja.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu