DAJ CYNK

Mobilny Windows bez Skype'a

06.06.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4815

Ważne 2

0

Na początku lipca użytkownicy mobilnego Windowsa stracą możliwość korzystania ze Skype'a.



Na początku lipca użytkownicy mobilnego Windowsa stracą możliwość korzystania ze Skype'a.

Mobilny Windows powoli umiera, a Microsoft nie ma zamiaru go ratować (przynajmniej na razie) i skutecznie odłącza go od kolejnych sposobów podtrzymywania życia. Gigant z Redmond chce zamykać kolejne aplikacje na mobilnego Windowsna, dzięki czemu osoby nad nimi pracujące i przeznaczane na nie środki będą mogły zostać spożytkowane w inny sposób. Jedną z takich aplikacji jest Skype.

Od 1 lipca ze Skype'a nie będą mogli korzystać użytkownicy Windows Phone 8 i 8.1, a użytkownicy Windowsa 10 Mobile, Windowsa RT i TV z aplikacji Messaging.

Źródło tekstu: Skype; wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~
0

2017-07-25 07:13:16

Nie działa .... Coraz mniej kontaktu ze światem na wp

Odpowiedz

25. ~didi
0

2017-06-07 09:22:07

W taki głupi sposób zabić najlepszy OS na komórki, to tylko w USA tak potrafią

Odpowiedz

24. ~frasag
0

2017-06-06 19:06:13

Ja akurat Skypa używam tylko na kompie, więc płakał nie będę. Poza tym piszą że na W10Mobile jeszcze jakiś czas ma być dostępny. A potem?... może jakiś inny komunikator dadzą?- żałoby nosić nie zamierzam, ale szkoda mi WMobile, bo po kilku(nastu) poprawkach wcale by nie był zły. Miliony aplikacji to nie wszystko i nie dla wszystkich- są ludzie o skromniejszych wymaganiach.

Odpowiedz

23. motov3
-1

2017-06-06 18:56:08

@21. Jakie znowu twoje. Miales 50% prawdopodobienstwa i tyle. Albo by wyszlo, albo nie. Proste. Nie martw sie, niedlugo Robot pochlonie udzialu iOS - i z applefan staniesz sie RobotFanem :)

Odpowiedz

22. applefan_
0

2017-06-06 18:54:23

@18 Nokia sama się zabiła, bo nie posiadała konkurenta dla iphona w 2007 roku. Mimo, że widziała rewolucję na rynku dalej uparcie wypuszczała kolejne ułomne telefony licząc na cud. Potem ratowała się mariażem z MS - dobra decyzja, bo trudno o większego gracza, który dodatkowo nie istniał w świecie mobilnym. Niestety w momencie prezentacji iPhona karty były już rozdane co widać teraz kiedy Apple jest światową firmą nr 1 z kapitalizacją ponad 800 mld USD (google 690 mld USD).

Odpowiedz

21. applefan_
1

2017-06-06 18:50:04

Pamietam jak mnie tutaj wyśmiewaliście kiedy pisałem, że windows mobilny to trup w momencie premiery. I wyszło ZNOWU na moje :)

Odpowiedz

20. konsurek
1

2017-06-06 17:48:30

biedny windows

Odpowiedz

19. Gh0st
1

2017-06-06 14:00:16

Microsoft i Windows Phone/Mobile to FAIL technologiczno-softowy jakich mało. Szkoda bo pozbawili nas dobrej firmy, Symbiana/MeeGo, a sami pogrzebali swój system. Bo trzeba było ze starego WM (5, 6, Pro itd.) wziąć co najlepsze...najlepsze co ma, oferuje Symbian, MeeGo i dać to ludziom. Ale nie...MS musi na odwrót, musi iść wbrew klientom no to ma....Gorzej, że przez to my mamy tylko dwa systemy, które mają praktycznie 100%, a MS "stać" na to bo normalnie Elop i po części Balmer i sporo Satya Nadella powinni oberwać. Ale Mikromiękki zarabia na innych rzeczach więc bilans był fuksem dodatni.

Odpowiedz

18. Gh0st
-2

2017-06-06 13:57:47

Symbian nie umarł naturalnie, a został zabity. Symbian miał bogatszy sklep niż kiedykolwiek Windows Phone/Mobile. Do tego była Nokia Mail, Music, Mapy itd. - to wszystko jest z Nokii i Symbiana, a nie z WP!Naiwni i ślepi dali się nabrać...wow znaczek Nokii, Nokia jest fajna, cool, więc...Nokia z WP też - ale to kłamstwo bo to było zabójstwo dla tej marki i firmy. Przez ten wybór musieli sprzedać dział mobilny bo tak słabo im szło. A wybór Elopa na szefa to jak wybór wroga na prezydenta państwa.Windows Phone od początku był beznadziejny, a przejście na ten system kiedy nie ma się już Symbiana, nie korzysta się z Androida, Elop do tego celowo uśmiercił również MeeGo i został WP. Ale jak sprzedać telefon z systemem...który nic nie ma ? Powinni poczekać i powiedzieć - pokażcie w pełni funkcjonalny system, z podobnymi możliwościami, opcjami jak Symbian/Android i sklepem...A tak...zostali z niczym. Bo mapy Here to stare OVI, to nie WP, ale Nokia i Symbian. Tak samo aparaty z 1020 czy 950...Nokia miała Carla Zeiss/''a już wcześniej, a duże matryce od Nokii 808 PV, zresztą Nokia N8 czy inne to również dobre telefony i aparaty.Microsoft i WP nic nie dali Nokii, wręcz przeciwnie wnieśli...najgorszy system mobilny w kontekście nakładów, upadek Nokii/działu mobilnego, zniknięcie MS/Nokii z rynku softu/hardware z rynku telefonów. Nokie z WP nie były wcale tanie wbrew obiegowej opinii - po prostu tak słabo się sprzedawały i lądowały na allegro, a w cennikach po premierze drogie...a chwilę potem nawet wyższe modele nie w cenie Apple, Samsunga czy LG, ale co najwyżej Huawei P8.Tragicznie mało opcji, możliwości, dużo ograniczeń - i np. sztuczne złudzenie płynności...jak dziecko ma Androidzie ma 20 appek w tle, a na WP 2 xD Do tego np. pamiętacie limit...kart w przeglądarce.Microsoft i Windows Phone/Mobile to FAIL technologiczno-softowy jakich mało. Szkoda bo pozbawili nas dobrej firmy, Symbiana/Mee

Odpowiedz

17. ~
0

2017-06-06 13:51:51

Artykuł pisany na kolanie, zresztą jak większość na temat Windowsa (celowo to robicie?). Skype nie znika z "mobilnego Windowsa". Znika ze starych wersji systemu Windows Phone, czyli z Windows Phone 8 i 8.1 oraz przy okazji ze starych wersji Androida.A Windows Phone 8.1 można bez problemu zaktualizować do najnowszej wersji systemu czyli Windows 10 Mobile, na którym są i owy Skype i inne aplikacje.

Odpowiedz

16. ~skalarek
1

2017-06-06 12:53:32

Nie używam. Jednak decyzja skandaliczna. Każdy właściciel komórki z systemem Windows (Phone) powinien podać do sądu producenta komórki (Microsoft i inni producenci komórek z Windows Phone). W USA powinien ktoś zorganizować pozew zbiorowy ;)

Odpowiedz

0

2017-06-06 12:43:12

trochę bezsensu decyzja, powinni po prostu dać mu umrzeć

Odpowiedz

14. ~
1

2017-06-06 12:12:41

Czyli skype znika z mobilnego 8 i 8.1 a na mobilnej 10 zostaje.

Odpowiedz

13. ~Gliwice
0

2017-06-06 11:56:55

Poda ktoś dobre zamienniki FB Messengera?Na zamiennik skype nie ma co liczyć.

Odpowiedz