DAJ CYNK

Mobilny Windows bez Automapy

28.06.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 44

Ważne 2

3

Twórcy Automapy poinformowali, że kończą ze wsparciem dla swojej nawigacja dla mobilnych systemów Microsoftu.Twórcy Automapy poinformowali, że kończą ze wsparciem dla swojej nawigacja dla mobilnych systemów Microsoftu.

Jak możemy przeczytać w wiadomości zamieszczonej na profilu Automapy na Facebooku: Windows Phone a później jego następca, Windows 10 Mobile nie zaskarbiły sobie serc użytkowników w Polsce i na świecie. Z miesiąca na miesiąc obserwujemy wyraźny spadek zainteresowania tą platformą na korzyść Androida i iOS. Według raportu firmy Gartner, na koniec 2016 roku zaledwie 0,3% urządzeń na świecie korzystało z rozwiązania firmy Microsoft.

Brakuje również nowych urządzeń, które stawiałyby czoła nowym wyzwaniom rynkowym. Również sam Microsoft wycofał się z produkcji urządzeń. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wsparcia dla systemu Windows 10 Mobile oraz Windows Phone, a co za tym idzie, o zaprzestaniu sprzedaży nowych licencji od dnia 1 lipca 2017 roku.


Osoby, które mają wykupioną licencję Automapy będą mogły nadal z niej korzystać i będą otrzymywać aktualizacje map. Istnieje również możliwość przeniesienia licencji z urządzenia z Windowsem na sprzęt z Androidem lub iOS. W tym celu należy się skontaktować ze wsparciem pod adresem pomoc@AutoMapa.pl, telefonicznie, pod numerami: 22 8590240 i 22 5846000 lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Czy wśród komentujących znajdą się osoby, które pamiętają czasy, w których Automapa była głównym powodem, dla którego warto było kupić urządzenie z Windows Mobile?

Źródło tekstu: Automapa

Komentarze
Zaloguj się