DAJ CYNK

Mobilny Google Translate teraz również offline

28.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 15709

Ważne 9

1

Google udostępnił aktualizację aplikacji Google Translate w wersji dla Androida, dzięki której możliwe jest teraz dokonywanie tłumaczeń w ponad 60 językach bez połączenia z Internetem.

Google udostępnił aktualizację aplikacji Google Translate w wersji dla Androida, dzięki której możliwe jest teraz dokonywanie tłumaczeń w ponad 60 językach bez połączenia z Internetem.

Program pozwala wykonywać tłumaczenia tekstu pisanego i mówionego w ponad 60 językach, umożliwia słuchanie tłumaczeń wypowiadanych na głos, wprowadzanie danych za pomocą głosu, pisma odręcznego lub aparatu, przeglądanie wyników ze słownika dla pojedynczych słów lub wyrażeń, jak i zapisywanie ulubionych tłumaczeń.

Nowością wersji 2.6 jest wykonywanie tłumaczeń bez połączenia z Internetem - za pomocą pakietów językowych offline. Wprowadzanie danych za pomocą aparatu i tłumaczenie w trybie offline są dostępne w przypadku Androida 2.3 i wyżej.

Obsługiwane są tłumaczenia między następującymi językami:
afrikaans, albański, angielski, arabski, azerski, baskijski, bengalski, białoruski, bułgarski, chiński (tradycyjny), chiński (uproszczony), chorwacki, czeski, duński, esperanto, estoński, filipiński, fiński, francuski, galicyjski, grecki, gruziński, gudżarati, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, irlandzki, islandzki, japoński, jidysz, kannada, kataloński, koreański, kreolski haitański, lao, litewski, łacina, łotewski, macedoński, malajski, maltański, niemiecki, norweski, ormiański, perski, polski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, suahili, szwedzki, tajski, tamilski, telugu, turecki, ukraiński, urdu, walijski, węgierski, wietnamski i włoski.

Darmową aplikację znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Google

Komentarze
Zaloguj się
16. ~cobra
0

2013-12-06 19:46:13

i... du..a :( mimo, iz mam androida na phonie to i tak nie moge zainstalowac sobie googl translator, bo nie ma tego modelu na liście telefonów do obsługi googl play :( i... jestem rozczarowany i zniechęcony poszukiwaniem mobilnego translatora offline :( mam dość :( jeszcze na dodatek zostałem zmuszony do założęnia konta w googlu play:( masakra

Odpowiedz

15. ~Wojnar
0

2013-11-17 16:39:42

Przepraszam pomóżcie niby jest offline ale jak klikam rozmowa to krzyczy że nie ma połączenia - Pakiety mam pobrane

Odpowiedz

14. ~klimass
0

2013-03-29 15:01:13

@1 - ale sie mylisz, setki razy mi pomógł ten translator. Nie raz za granicą brakowało mi jakiegoś słówka, albo też danego słówka nie znałem. Kozak jesteś w angielskim albo niemieckim? To jedź do Szwecji albo Norwegii i rozkmiń podpisy pod znakami drogowymi. Teraz będzie to znacznie prostsze z wersją offline. Dodatkowo google translator dobry jest też do nauki, nawet do tłumaczenia pojedynczych słówek (ze zdaniami sobie radzi gorzej) - podaje kilka znaczeń i ich popularność, dzięki czemu można określić nie tyle znaczenie jednego słówka, co i jego użycie w kontekście. Prawda jest taka, że jak ktoś chce program, który mu przetłumaczy wypracowanie z Polskiego na Angielski lub inny, to powie, że ten program jest słaby. Ja świadomie korzystam i nie wierzę w pewne głupoty, które czasami mi wyrzuca. Doceniam ten program, jest świetny i polecam go każdemu świadomemu użytkownikowi z podstawowym/średnim poziomem języka.

Odpowiedz

13. ~
-1

2013-03-29 00:25:50

A nagrane i zapisane teksty do tłumaczenia wysyłane są do Google zaraz po połączeniu urządzenia z siecią czy w jakimś późniejszym okresie?... Nie rozumiem jak można pozwalać molochowi zbierać aż takie dane o sobie...

Odpowiedz

11. ~
-1

2013-03-28 18:21:06

@4 polecam rrs readery, ja praktycznie przestałem wchodzic na nowe telepolis i jestem bardziej niz pewiem ze duza pula stalych czytelnikow tez, strona teraz zwyczajnie jest nie przejzysta i wprowadza zamieszanie w odbiorze tresci.

Odpowiedz

10. wosmar
1

2013-03-28 16:13:43

Rano zrobiłem aktualizację i muszę powiedzieć, że te paczki językowe sporo ważą. Lepiej to robić przez WI-FI

Odpowiedz

9. ~Goral
1

2013-03-28 15:47:51

Dla mnie jest super, działa szybko i konkretnie. Brakuje trochę hmm rozpoznawania niuansów / podawania różnych znaczeń jak np. w getionary , ale w końcu to darmowa aplikacja :) Tłumaczenie ze scanu / pisma odręcznego też bdb. No i duży plus - ten słownik nie jest /''politycznie poprawny/'' i podaje rzeczywiste znaczenia - spróbujcie np. przetłumaczyć z francuskiego na pl nazwisko znanego męża stanu - Putina ;> a co do @4 - ja się przyzwyczaiłem do nowego designu i mi pasuje :)

Odpowiedz

2013-03-28 15:13:01

I mi się podoba ;)

Odpowiedz

2013-03-28 15:05:51

Pozytywne info,już pobrałem :)

Odpowiedz

1

2013-03-28 15:04:47

Super sprawa !! Bardzo przydatne w roamingu :D

Odpowiedz

5. ~użytkowniczka
0

2013-03-28 14:57:26

@4 ale szczerze mówiąc to chyba nie miejsce i czas na takie komentarze, bo nie tej sprawy dotyczy post :)

Odpowiedz

4. ~
2

2013-03-28 14:47:20

Do jasnej ch.... ! ile jeszcze będzie trwało wprowadzenie zmian w wyglądzie telepolis które były obiecane dwa miechy temu!! Czcionka, kolor, nr komentarza, wczytaj więcej Witek olałeś wszystkich i nie będzie tych zmian, no ile można? Oczywiście wiem jak złożony i skomplikowany to proces lądowanie na Marsie to przy tym pestka ale bez przegięć!!!!!!

Odpowiedz

3. ~tomson
1

2013-03-28 14:36:23

@2 popieram. Super sprawa.

Odpowiedz

2. ~użytkowniczka
1

2013-03-28 14:14:23

1: powiem ci że jeżeli ktoś nie potrafi się obługiwać pewnymi rzeczami to nie powinien ich w ogóle dotykać. Wielokroć aplikacja Google Translate mi pomogła i nie mogę nic jej zarzuć, no może tylko to że w sprawie poprawnej gramatyki trzeba odpowiednio formułować zdania do przetłumaczenia. Ogólnie cieszę się że wyszła ta opcja w formie mobilnej i jeszcze w opcji offline :)

Odpowiedz

1. omega
-4

2013-03-28 14:06:59

Dobrze że za darmo bo dokładnie tyle jest warta ta aplikacja.

Odpowiedz