DAJ CYNK

Mobilny Google Chrome z nowym trybem oszczędzania danych. Znika dodatek do wersji desktopowej

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5795

Oszczędzanie danych w Google Chrome zaprojektowano pod kątem użytkowników w krajach o słabszej infrastrukturze internetowej. Od najnowszej wersji 74 rozwiązanie poddano usprawnieniu i zmianie nazwy na tryb lekki.

Istota działania oszczędzania danych w Google Chrome to przede wszystkim ograniczenie rozdzielczości multimediów na stronach internetowych. W niektórych przypadkach użytkownik pobiera nawet o 60 proc. mniej danych. Witryny są kompresowane na serwerach Google, a następnie przesyłane na urządzenie końcowe. Począwszy od najnowszej wersji 74, rozwiązanie nosi nazwę Lite Mode (tryb lekki).

Zobacz: Tak ma wyglądać ekran wyboru przeglądarki i wyszukiwarki dla użytkowników Androida w Europie

Jeśli tekst lub pierwsze zdjęcie nie załaduje się w ciągu kilku sekund, Google Chrome automatycznie przerzuci się na wersję Lite danej witryny. Wszelkie dane osobiste (informacje związane z logowaniem i ciasteczkami) są z procesu kompresji wyłączone. Lite Mode może nie działać zbyt efektywnie w trybie Incognito czy podczas przeglądania lokalnych zasobów firmowych.

Zobacz: Europa dostanie Androida bez wyszukiwarki Google i bez aplikacji Chrome, ale nie za darmo - ceny smartfonów mogą wzrosnąć

Aby aktywować Lite Mode w Google Chrome wystarczy przejść do Ustawień, a następnie sekcji Zaawansowane. Jeśli już wcześniej korzystaliście z oszczędzania danych w poprzedniej wersji przeglądarki, usprawniona wersja rozwiązania będzie domyślnie włączona. Jednocześnie zdecydowano się wyłączyć dodatek Data Saver dla wersji desktopowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu