DAJ CYNK

Mobilny eBay ma 10 lat

12.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 1245

Ważne 0

0

eBay był jedną z pierwszych i lepszych aplikacji, które pojawiły się na pierwszego iPhone'a.10 lat temu pojawił się pierwszy iPhone i wraz z nim pierwszy sklep z aplikacjami. Na tym polu eBay okazał się jednym z pionierów, a jego aplikacja, zaledwie sześć dni po utworzeniu App Store w 2008 roku, znalazła się wśród pierwszych 500 dostępnych.

Rozwój mobilnej odsłony eBay-a

Aplikacja tak bardzo spodobała się Steve'owi Jobsowi, że zaprosił eBay'a do zaprezentowania jej na żywo podczas inauguracji dla programistów Apple. Od tamtej pory świat dynamicznie się zmieniał, a wraz z nim wygląd oraz rozwiązania stosowane w aplikacji eBay.

Obecnie aplikacja zawiera różne udogodnienia dla klientów i jest wyposażona w rozwiązania z zakresu uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji, które pomagają dostosować wyniki wyszukiwania do indywidualnych zainteresowań. Ma także dostępną zakładkę "Okazje", która umożliwia znalezienie konkretnych przedmiotów przecenionych od 20 do nawet 90%. W ramach programu obowiązuje w pełni darmowa przesyłka - nie tylko w przypadku produktów pochodzących z Europy, ale również Azji. Od niedawna zakładka zawiera także sekcję "Wszystko za mniej niż 10 zł", dzięki której można wyszukiwać tańsze produkty według wybranych kategorii.

Zwyczaje Polaków na eBay

W porównaniu z Niemcami i Brytyjczykami, którzy przeszukują platformę między 21, a 22. Polacy to typ nocnej sowy. Ich poszukiwania plasują się między 22, a 23. Nie dorównują jednak Hiszpanom, którzy najaktywniej robią zakupy w aplikacji na chwilę przed północą. Jak wynika z danych eBay, w Polsce szukamy okazji i podejmujemy decyzje zakupowe najczęściej w dzień wolny od pracy, czyli w niedzielę. Kategoriami produktowymi, które interesują nas najbardziej, gdy wyszukujemy poprzez urządzenia mobilne, są kolejno moda, artykuły kolekcjonerskie i elektronika.

Rok 2017 był przełomowy dla polskich użytkowników eBay korzystających z urządzeń mobilnych. Liczba licytacji wzrosła o ponad 100% i była 8 razy większa niż w 2012. Ponadto Polacy zrobili dwa razy więcej zakupów w porównaniu do 2016 roku i prawie 16 razy więcej w stosunku do 2012. Dziś, polscy użytkownicy korzystają z aplikacji eBay średnio 8 minut każdego dnia.

Źródło tekstu: eBay

Tagi: eBay
Komentarze
Zaloguj się
1. ~Apple
0

2018-07-12 16:21:02

Życzmy mu w takim razie wszystkiego najlepszego!Pamiętaj poza tym by zajrzeć jeszcze na bloga AliveBetter, skąd dowiesz się, w jaki sposób zdobyć tysiące prawdziwych obserwujących na Instagramie oraz z którego VPN-a warto obecnie korzystać!Pozdrawiam!

Odpowiedz