DAJ CYNK

Milion pobrań fałszywego WhatsAppa

06.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5836

Ważne 5

2

W sklepie Google Play przez jakiś czas dostępna była podróbka popularnego komunikatora, którą pobrano około miliona razy.W sklepie Google Play przez jakiś czas dostępna była podróbka popularnego komunikatora, którą pobrano około miliona razy.

Google co chwilę obiecuje, że wprowadza nowe systemy zabezpieczeń, które mają spowodować, że w sklepie Google Play będą tylko sprawdzone aplikacje, których nie będziemy musieli się obawiać. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna i co jakiś czas pojawiają się doniesienia o fałszywych programach, które podszywają się pod znane i popularne rozwiązania. To, co może niepokoić, to coraz większa skala procederu.

Dobrym przykładem jest popularny komunikator WhatsApp. Na Reddicie kilka dni temu pojawiły się informacje o aplikacji, która udawała oryginalny program, będąc do niego bardzo podobną. Nawet nazwa Update WhatsApp Messenger mogła sugerować, że naprawdę mamy do czynienia z aktualizacją oryginału. Choć w sumie mogła się nazywać po prostu WhatsApp Messenger - sklep Google Play pozwala nadać dwóm różnym aplikacjom identyczne nazwy. W tym przypadku zgadzała się też nazwa developera (WhatsApp Inc.), a raczej prawie się zgadzała, ponieważ przy fałszywej aplikacji dodano na końcu niewidoczny znak specjalny.

Aplikacja już zniknęła ze sklepu, ale zanim to nastąpiło, została pobrana milion razy. Na szczęście tym razem jej działanie ograniczyło się do wyświetlania reklam, ale w zasadzie mogło być znacznie gorzej.

Zobacz: W Google Play pojawią się audiobooki
Zobacz: Google uruchomił nowy program wykrywania luk w zabezpieczeniach aplikacji

Źródło tekstu: Reddit, wł

Komentarze
Zaloguj się