DAJ CYNK

Miliard użytkowników komunikatora WeChat

06.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2102

Ważne 2

1

Chiński komunikator WeChat posiada ponad miliard aktywnych kont użytkowników.Chiński komunikator WeChat posiada ponad miliard aktywnych kont użytkowników.

Chiński Internet jak wiadomo nie jest aż tak otwartym medium jak w krajach zachodnich. Mieszkańcy Państwa Środka korzystają z wielu aplikacji, będących alternatywami znanych nam rozwiązań. Komunikator WeChat można nazwać odpowiednikiem Messengera. Aplikacja, oprócz komunikowania się z innymi osobami, pozwala m.in. zamówić jedzenie, wynająć samochód, korzystać z usług bankowych lub dzwonić za pośrednictwem VoIP-a.

Z WeChatu nie korzystają jednak wyłącznie mieszkańcy Chin. Aplikacja jest popularna w całej południowej Azji, ale również Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Zawdzięcza to chińskim imigrantom, którzy w ten sposób kontaktują się z rodziną i znajomymi.

Jak poinformowała firma Tencent, właściciel komunikatora, w aplikacji jest już ponad miliard aktywnych kont użytkowników. Nie oznacza to jednak, że korzysta z niej tyle samo osób. W niedalekiej przyszłości może się to zmienić, kiedy zostanie uruchomiony program pilotażowy, który pozwoli Chińczykom na korzystanie z wirtualnej karty identyfikacyjnej zaszytej w WeChat. Taka karta miałaby identyczną wartość jak dowód osobisty.

Źródło tekstu: scmp; wł

Komentarze
Zaloguj się