DAJ CYNK

Miliard pobrań Gmaila z Google Play

13.05.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4995

Ważne 2

2

Google pochwalił się miliardowym pobraniem aplikacji Gmail ze sklepu z aplikacjami dla Androida Google Play. Gmail jako pierwszy w historii pokonał granicę 1 mld pobrań.

Google pochwalił się miliardowym pobraniem aplikacji Gmail ze sklepu z aplikacjami dla Androida Google Play. Gmail jako pierwszy w historii pokonał granicę 1 mld pobrań.

Warto już na wstępie zaznaczyć, że rekordowa wartość nie oznacza 1 mld użytkowników mobilnej aplikacji do obsługi poczty Google'a. Ranking tworzony jest na podstawie liczby zarejestrowanych użytkowników, którzy pobrali daną aplikację. Na pulę 1 mld składają się więc także nieaktywne już konta czy konta zdublowane, ale z drugiej strony, nie zostały doliczone pobrania Gmaila do kolejnych posiadanych przez tego samego użytkownika urządzeń czy aktualizacje, które w przypadku tej aplikacji są dosyć częste.

Według danych Google'a, w 2012 roku każdego dnia z mobilnego Gmaila korzystało 425 mln osób. Statystyki Google'a z kwietnia 2013 roku pokazują 1,5 mln aktywacji Androida dziennie. Po takiej aktywacji zazwyczaj telefon chce pobrać najnowszą wersję Gmaila, co niewątpliwie ma wpływ na tak wysokie pozycjonowanie aplikacji.

Google'owi udało się podwoić wynik 0,5 mld pobrań z 11 czerwca 2013 roku w ciągu 11 miesięcy.

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~gościu
-1

2014-05-13 19:30:03

No proszę. Już tylu baranów daje się szpiegować na własne życzenie.

Odpowiedz

11. tymis
0

2014-05-13 15:27:49

Telefon niebrandowany, kupiony poza operatorem. Nie miałem poinstalowanych aplikacji, tylko skróty do nich. Po połączeniu z internetem zostały hurtem zainstalowane przy okazji rzeczy, których potrzebowałem. Wykorzystałem opcję w menadżerze aplikacji /''odinstaluj ostatnią aktualizację/'' i usunąłem niepotrzebne - oprócz Gmaila (korzystam przez przeglądarkę) też Google+, Facebook, itp. Pozostały schowane skróty - parę /''kilo/'' zamiast paręnaście /''mega/'' za sztukę.Z kolei widżety były już fabrycznie. Jeden (4x2) dla poczty, drugi (3x3) dedykowany dla Gmaila.

Odpowiedz

0

2014-05-13 13:04:44

@3to powiem Ci inaczej-po kupieniu majtek,wyłącz adblocka i zobacz jakie reklamy wyskakują Ci w wyszukiwarce google.Nie gatek przypadkiem?

Odpowiedz

9. ~
0

2014-05-13 12:00:41

Taaa, a Google na Symbiana Gmaila wyłączyło.... Po co mam zmieniać e61i, jak nadal działa? Skonfigurowałem kilka kont w programie pocztowym i one działają, ale dal prywatnego chciałem przez aplikację Gmail - działało bez zarzutu kilka lat i nagle przestało... Powodu ku temu nie widzę żadnego.PS Z telfonu korzystać będzie, a się nie zepsuje (na co się nie zanosi). Teraz to nawet za bardzo takiego qwerty zmieniać na co nie ma...

Odpowiedz

8. ~
0

2014-05-13 11:38:58

@7 Pewnie dopiero w którejś z kolejnych aktualizacji pojawi się taka opcja.

Odpowiedz

7. ~
0

2014-05-13 11:06:18

a jak zrobić aby gmail wyświetlał na ikonie aplikacji liczbę nieprzeczytanych maili?

Odpowiedz

6. LuiN
2

2014-05-13 10:50:23

2, ten 1 mld to w gruncie rzeczy 1 mld użytkowników Google Play, którzy pobrali choć raz aktualizację Gmaila na dowolnym urządzeniu z Androidem, w którym jest zainstalowany Google Play. Nie są zliczane kolejne aktualizacje i kolejne urządzenia - licznik dotyczy kont Google/''a a nie urządzeń.

Odpowiedz

5. ~
0

2014-05-13 10:43:16

@2 nie na każdym, w Chinach brak usług Google w standardzie, często na wielu modyfikowanych romach też sobie dogrywasz i wybierasz z półki google co chcesz.

Odpowiedz

4. Th0mas
1

2014-05-13 10:41:08

Żeby jeszcze zrobili aplikację pod WP

Odpowiedz

3. ~
3

2014-05-13 10:39:30

@1 zamówiłem wczoraj gatki na allegro i dostałem maila. Shit, teraz służby wiedzą jakie gacie noszę.

Odpowiedz