DAJ CYNK

Microsoft zaprasza do testów androidowego MS Office

21.05.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2969

Ważne 0

0

Microsoft udostępnił wersję preview Office dla smartfonów pracujących na systemie Android. Użytkownicy tego typu telefonów mogą korzystać z programów Word, Excel oraz PowerPoint, które zostały zoptymalizowane pod kątem obsługi dotykowej.

Microsoft udostępnił wersję preview Office dla smartfonów pracujących na systemie Android. Użytkownicy tego typu telefonów mogą korzystać z programów Word, Excel oraz PowerPoint, które zostały zoptymalizowane pod kątem obsługi dotykowej.

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy dołączyć do Office for Android community, następnie wyrazić chęć testów aplikacji, klikając w odpowiednie linki (Word, Excel, PowerPoint).

Otwarte testy Office na tablety z Androidem, które ruszyły w styczniu, pozwoliły zebrać wiele cennych uwag od użytkowników. Microsoft ma nadzieję, że ta formuła sprawdzi się równie dobrze w przypadku Office'a na telefony z Androidem.

Źródło tekstu: Microsoft

Komentarze
Zaloguj się
0

2015-05-21 18:50:47

@5 Supbzkrypcja nie jest masakrycznie droga. Ja np. potrzebuję do pracy i pewnie jak ktoś będzie potrzebował do podobnych celów to też zapłaci. Jak nie to zawsze zostaje Hancom...

Odpowiedz

5. ~Misiek
0

2015-05-21 18:26:58

Działają pliki lokalne. Jedyny minus - nie da się wyłączyć OneDrive za pomocą centralnych polis (przynajmniej ja nie potrafię). A to ważna sprawa dla tych, którzy chcą korzystać wyłącznie z lokalnych lub firmowych zasobów. Podobnie zarządzanie w Outlooku jeszcze kuleje, nie da się też zintegrować z kontenerami Citriksa. Uwierzytelnienie - do poprawy. Nie sądzę by działało bez subskrypcji Office/''a 365 - a to oznacza dyskwalifikację.

Odpowiedz

0

2015-05-21 14:04:27

Ja już jakiś czas temu ściągnąłem wersję aplikacji na tablet. Dodam, iż posiadam subskrypcję office. Może to coś zmienia. Po zalogowaniu można obługiwać zarówno pliki w pamięci urządzenia. Jest pełna integracja z OneDrive więc jeśli pracujemy na komputerze to od razu możemy kontynuować na tablecie (bo na telefonie to nie widzę sensu). W kocu coś do przodu. Jest też Outlook jednak tutaj jest mały problem. Otóż można skonfigurować dowolne IMAP jednak po zalogowaniu do konta Outlook dzieje się coś dziwnego. Otóż po wpisaniu loginu i hasła system autoryzuje logowanie (dla bezpieczeństwa włączyłem two-step więc za każdym nowym logowaniem aplikacja Microsoft pyta się czy akceptować dany kod, jeśli kod na ekranie zgadza się z tym w aplikacji wtedy autoryzujemy). Potem jednak stwierdza, że hasło i login są niepoprawne co nie może być prawdą bo jednak wysyła logowanie do autoryzacji. W ten sposób nie ma dostępu do kalendarza i spotkań. To więc do poprawki.

Odpowiedz

3. LuiN
0

2015-05-21 12:38:57

1, Travel - najpierw zarejestruj się pod pierwszym z linków. Jak byk masz w linkach do aplikacji "Ups, niczego tu nie ma. Możliwe przyczyny: (...) Nie masz uprawnień do udziału w testach" ;-).

Odpowiedz

2. ~Tadeusz Lolecki
0

2015-05-21 12:35:03

a dalej mozna otwierac i zapisywac pliki znajdujace sie tylko w onedrive? jak tak to szkoda pradu w akumulatorze telefonu.

Odpowiedz

1. Travel
0

2015-05-21 12:26:18

Nie działa, nic nie ma pod odnośnikami.

Odpowiedz