DAJ CYNK

Microsoft zamyka usługę Groove Music Pass i poleca Spotify

04.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 49

Ważne 1

2

Usługa Groove Music Pass, która nie zdążyła jeszcze trafić do Polski, będzie działać tylko do końca 2017 roku.Usługa Groove Music Pass, która nie zdążyła jeszcze trafić do Polski, będzie działać tylko do końca 2017 roku.

Posiadacze kont premium w usłudze Groove Music Pass będą mogli z nich w pełni korzystać tylko do 31 grudnia bieżącego roku. Po tym dniu muzyczna usługa Microsoftu zostanie wyłączona, choć sama aplikacja Muzyka Groove ma dalej działać, umożliwiając słuchanie i zarządzanie własną kolekcją. Microsoft obiecuje też dalsze aktualizacje programu, jednak od 1 stycznia przyszłego roku nie będzie on pozwalał na strumieniowanie, zakup i pobieranie muzyki.

Klienci Groove Music Pass uzyskają w tym tygodniu możliwość łatwego przeniesienia playlist i kolekcji bezpośrednio do Spotify - odpowiednie opcje pojawią się w zaktualizowanej wersji aplikacji Muzyka Groove. Zgromadzone w usłudze Microsoftu dane będą dostępna dla tego procesu do 31 stycznia 2018 roku. Dodatkowo można skorzystać z 60-dniowego bezpłatnego okresu testowego Spotify Premium.

Źródło tekstu: Microsoft

Komentarze
Zaloguj się