DAJ CYNK

Microsoft wycofuje się z portowania aplikacji z Androida

26.02.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3237

Ważne 5

9

Microsoft wycofał się z projektu Astoria, czyli pakietu narzędzi ułatwiających przenoszenia aplikacji z Androida do Windows 10 Mobile.

Microsoft wycofał się z projektu Astoria, czyli pakietu narzędzi ułatwiających przenoszenia aplikacji z Androida do Windows 10 Mobile.

Prace nad projektem firma ogłosiła na zeszłorocznej konferencji Build. Według Microsoftu, utrzymywanie projektu Astoria równolegle z nadal rozwijanym iOS Bridge nie ma sensu i mogło być mylące dla deweloperów.

Pomimo trwającego od lat wyścigu platform, jeśli jakiś tytuł trafia tylko do jednego ekosystemu, to z reguły mowa jest tu o iOS-ie. A przynajmniej tak dzieje się z najbardziej innowacyjnymi programami i grami. Jeśli więc nowe aplikacje będą przenoszone na mobilne okienka tylko z urządzeń Apple'a, użytkownicy Windowsa 10 Mobile opóźnień i tak pewnie nie zauważą.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
8. ~Gigi_wroc
0

2016-03-01 04:01:06

Było by ekstra mieć brakujące aplikacje z IOS na Microsoft. Kwestią czasu będzie jak system MS-tu dzięki swojej stabilności i bardzo dobrze działającego systemu na telefonie będzie z każdą chwilą dościgał konkurencje w aplikacjach. Dla mnie Lumia to bardzo telefon z Windowsem 10 na pokładzie!!!

Odpowiedz

7. ~
0

2016-02-26 14:12:05

Chciałbym, żeby Microsoft wycofał się z wszelkiej działalności. Chyba żadna firma IT tak nie zepsuła rynku, jak oni...

Odpowiedz

0

2016-02-26 13:13:43

@3 musisz być świadom tego, że karawana nie tylko już nie jedzie, ale karawana przestała istnieć...

Odpowiedz

5. ~pablosox123
1

2016-02-26 13:05:33

Taaa ms i już przegrali mobilna wojnę.Maja tylko 1% udzial na rynku urzadzen na pokładzie z Windows phone.Zeszły rok wskazywal 2,2% przy androidzie gdzie posiada 80%.ten system już nie ma szans by sie podnieść,szczególnie ze developerzy niechca na niego programować.

Odpowiedz

4. ~~~
0

2016-02-26 11:08:32

Haha, była mowa o tym już dużo wcześniej. News spóźniony.

Odpowiedz

3. ~
1

2016-02-26 10:57:56

Najkrócej można oba powyższe wpisy fanbojów systemów konkurencyjnych wobec Androida podsumować słowami: "psy szczekają, karawana jedzie dalej".

Odpowiedz

2. ~
-2

2016-02-26 10:40:14

Slusznie - po co portowac malware? Tylko w 2015r 2.3mln nowego malware na ta watpliwej jakosci platforme.

Odpowiedz

-2

2016-02-26 10:21:02

Ten tekst spodobał mi się najbardziej. "Pomimo trwającego od lat wyścigu platform, jeśli jakiś tytuł trafia tylko do jednego ekosystemu, to z reguły mowa jest tu o iOS-ie. A przynajmniej tak dzieje się z najbardziej innowacyjnymi programami i grami."A do MS i WM, WP czy jak go tam zwał - następuje i tak wygaszanie platformy i inwestowanie mln $ w kolejną platformę do importu aplikacji nie ma najmniejszego sensu. Czy fakt że na WM jest aplikacja której używam na iPhonie skłoni mnie to kupna Lumii? Nie - i to widać w potężnych spadkach sprzedaży Lumii.

Odpowiedz