DAJ CYNK

Microsoft Edge trafia na iOS oraz Androida

07.10.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 48

Ważne 3

4

Minęło już dużo czasu odkąd mapa przedstawiająca najpopularniejsze przeglądarki internetowe była pełna niebieskiego koloru - zastąpiła go zieleń. Ale Microsoft nie składa broni na tym polu. I zamierza przekonać do swojego wyrobu użytkowników iOS oraz Androida.Minęło już dużo czasu odkąd mapa przedstawiająca najpopularniejsze przeglądarki internetowe była pełna niebieskiego koloru - zastąpiła go zieleń. Ale Microsoft nie składa broni na tym polu i zamierza przekonać do swojego wyrobu użytkowników iOS oraz Androida.

Wyjście Edge'a poza ramy Windowsa jest związane z planem ulepszenia współpracy na linii komputer - urządzenia mobilne. Microsoft Edge w wersji dla iOS miał być pierwotnie przeznaczony wyłącznie dla uczestników programu Windows Insider. Amerykanie postanowili jednak znieść to ograniczenie i Edge'a mogą testować wszyscy użytkownicy iOS. Wystarczy do tego aplikacja TestFlight.

W najbliższym czasie Edge będzie również dostępny dla użytkowników Androida. Warto tu wspomnieć, że Edge dla iOS działa na podstawie WebKita, a dla Androida będzie na podstawie Chromium.

Źródło tekstu: windowscentral, microsoftpoweruser, wł

Komentarze
Zaloguj się