DAJ CYNK

Tego się nie spodziewaliśmy. Microsoft Defender trafi do iOS i Androida

Dodane przez: jszczesny

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5175

Microsoft od pewnego czasu tworzy naprawdę dobre aplikacje mobilne. Znacząco podciągnął się również w kontekście bezpieczeństwa swojego systemu operacyjnego. Gigant zamierza połączyć te dwa osiągnięcia i... sprowadzić Defendera na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. 

 

Zobacz: Netflix przetestuje w Polsce nowe plany? Nie, ale może jednak...

Bo... dlaczego nie? Windows Defender w niezależnych testach AV_TEST od dwóch lat notuje czołowe miejsca, jeżeli chodzi o skuteczność ochrony. Co prawda, zabezpieczenie systemu mobilnego to zupełnie inna sprawa, ale know-how zdobyty przez Microsoft w komputerowym OS-ie z pewnością przyda się w zastosowaniach mobilnych. Demo pakietu bezpieczeństwa ma zostać zaprezentowane w następnym tygodniu. 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że Microsoft już uczynił Defendera produktem wieloplatformowym: istnieje produkt ATP (Advanced Threat Protection), który jest dostępny na macOS, a także jest już dostępny jako preview dla systemów z rodziny Linux. Społeczność skupiona wokół Microsoftu dostrzegła sporo pozytywnych zmian u giganta i wiedziona m. in. otwarciem się na entuzjastów alternatywnych OS-ów i tym samym bardzo głośno dopraszała się wprowadzenia obsługi "pingwinka" przez pakiet ATP. 

Defender to element szerszej strategii. Wszystko to dzieje się w ramach Microsoft 365

Co kombinuje Microsoft? Patrząc na jego wyniki finansowe, można zauważyć, że sporo jego przychodów to przede wszystkim subskrypcje oraz produkty chmurowe. Microsoft 365 doskonale wpasowuje się w ten trend i jest bardzo mocnym elementem strategii giganta. Nie dziwne, że ze względu na to, że wielu klientów korzysta z iOS i Androida, Microsoft zamierza zagospodarować również obce platformy. 

Zobacz: Orange: Internet Rzeczy w gotowych pakietach dla małych i średnich firm oraz start-upów

Źródło tekstu: https://www.microsoft.com/security/blog/?p=90583&ranMID=24542&ranEAID=TnL5HPStwNw&ranSiteID=TnL5HPStwNw-K5ldDIAZIA1rk2e09mLihg&epi=TnL5HPStwNw-K5ldDIAZIA1rk2e09mLihg&irgwc=1&OCID=AID2000142_aff_7593_1243925&tduid=(ir__mqw2vd6ftskftlhekk0sohz3xm2xltyjn6lfq

Przewiń w dół do następnego wpisu