DAJ CYNK

mBank startuje z bankowością mobilną dla korporacji

22.11.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4352

Ważne 1

7

25. listopada mBank uruchamia aplikację mobilną do zarządzania usługami bankowości korporacyjnej - mBank CompanyMobile.

25. listopada mBank uruchamia aplikację mobilną do zarządzania usługami bankowości korporacyjnej - mBank CompanyMobile.

Aplikacja mBank CompanyMobile, przeznaczona jest dla osób podejmujących decyzje finansowe w firmie, które dokonują rozliczeń lub autoryzują dokonywanie określonych transakcji na rachunkach firmowych, a jednocześnie nie zawsze są na miejscu w biurze. Rozwiązanie zaproponowane przez mBank ma usprawnić prowadzenie rozliczeń oraz przyśpieszyć proces realizacji zobowiązań finansowych.



Przy okazji wprowadzenia nowego serwisu, mBank zlecił przeprowadzenie ankiety wśród klientów bankowości korporacyjnej. Według badania GfK Polonia jedynie 22% firm korzysta z bankowości mobilnej. Co czwarta firma twierdzi, że przy wyborze banku istotna jest obecność bankowości mobilnej w jego ofercie. Z kolei wśród przedsiębiorców, którzy znają już tę usługę, odsetek wzrasta do 76%

Rozwiązaniem, które ma usprawnić korzystanie z bankowości mobilnej, jest m.in. zastosowanie technologii Push, w postaci powiadomień przychodzących z banku w czasie rzeczywistym. Taka opcja, o aktywacji której decyduje użytkownik, umożliwia szybką reakcję na wszelkie zmiany zachodzące na rachunkach, w tym autoryzowanie oczekujących transakcji. Technologia nie wymaga aktywnego logowania się do systemu, dopiero wybranie określonego powiadomienia wymusi konieczność bezpiecznego zalogowania się do rachunku.

Do logowania wykorzystano funkcje tzw. gestu mobilnego - czyli kombinacji ruchów po ekranie, znanych wyłącznie upoważnionej osobie. Transakcje dokonywane za pośrednictwem aplikacji mobilnej muszą być każdorazowo autoryzowane za pomocą tokenu w postaci DisplayCard, posiadającego format karty płatniczej.



Aplikacja została przygotowana na cztery systemy mobilne: iOS, Android, Windows Phone oraz BlackBerry.

Źródło tekstu: mBank

Tagi: bank mbank
Komentarze
Zaloguj się
19. ~gorylla
0

2013-11-25 13:16:58

mbank to shit, wyniosłem się z hukiem po blisko 10 latach, bo bank olewał mnie na każdym kroku, pomimo stałych wpływów na poziomie 10k Bez żadnego powodu w ostatniej chwili odmówili mi podniesienia limitu w linii, pomimo pozytywnej decyzji i już po podpisaniu aneksu (po 8 latach bezproblemowego korzystania z linii). Ostatnio dowalili chore opłaty miesięczne za zwykłe karty i posiadaną wcześniej za jedyne 5zł usługę wypłaty ze wszystkich bankomatów. W ciągu dwóch miesięcy na czterech kartach oszwabili mnie na blisko 40zł! Złodziejstwo w biały dzień. Odnalazłem się w stacjonarnym PKOBP- rozmawiam z konkretnym człowiekiem, a nie *** konsultantami (z no name analitykami w ogóle nie porozmawiasz), z których każdy traktuje cię jak potencjalnego oszusta. Jestem klientem VIP, rozmawiam z obsługą przy kawce. Wprawdzie za konto płacę 20zł, ale mam w tym wszystko za free. Na dzień dobry z historii z mbanku chcieli mi dać aż 60k linii, ale tyle nie było mi potrzebne. Wszystko załatwiam na cito, a nie w mbanku, gdzie proces decyzyjny i przebijanie się przez formularze wniosków to udręka. mbank to obecnie chyba równia pochyła ku upadkowi, sporo znajomych wymiksowało się ostatnio z tego badziewia

Odpowiedz

18. ~
0

2013-11-23 23:32:47

ogólnie wszystkie banki są siebie warte i trzeba uważać żeby nie stracić kasy w tych bankach na funduszach czy giełdzie, nawet fundusze OFE inwestują pewniej np w drogi, a nie w jakieś fundusze które mogą mieć strate

Odpowiedz

17. ~
0

2013-11-23 23:29:10

10,a co to znaczy być dobrym klientem ? korzystać z wszystkiego co bank oferuje,płacić za wszystko,dawać się strzyć do ostatniej złotówki i jak na tobie zarobią to poklepią cię i powiedzą że jesteś dobrym klientem ?

Odpowiedz

15. ~
0

2013-11-23 23:23:15

9,fundusze inwestycyjne z opcją utraty zainwestowanej kasy ? nie, dzięki, fajnie te zyski wyglądają na wykresach a w rzeczywistości jest 2 dniowe opóźnienie to jak masz podjąć decyzje czy to jest ten czas kiedy chcesz wypłacić kasę czy nie bo akurat są spadki, to gorsze od giełdy bo na giełdzie przynajmniej wiesz po ile kupujesz i sprzedajesz ale nigdy nie wiesz ile akcje będą kosztować jutro,czy za tydzień,ogólnie giełda i fundusze to jest interes dla tych którzy tam pracują, a nie dla zwykłego człowieka,próbowałem już tego i więcej w to nie wchodzę, szkoda czasu i nerwów na bycie marionetką spekulantów,polityków,maklerów, od tamtej pory wiem że fundusze i giełda służy wyciąganiu kasy od ludzi,pewniejsze są już zwykłe lokaty choć to się zaczyna zmieniać w ofertach lokat z funduszem inwestycyjnym a małymi literkami pisze że inwestor musi się liczyć z utratą przynajmniej części kasy,a podane wyniki dotyczą przyszłości i nie mogą być uznawane za gwarancję zysku w przyszłości, ale to jest małymi literkami, a dużą cyfrą jest np 7% kiedy normalne lokaty z gwarancją oprocentowania nie dają tak wysokiego oprocentowania,a niektórych funduszy inwestycyjnych które były już nie ma, czy to wszystko nie daje ci do myślenia ?

Odpowiedz

14. ~arczi
0

2013-11-23 22:25:52

@10 jak dobrym trzeba być? ile kasy mieć? czy ponad 300 k wystarczy aby Cię nie olewali? w mBanku nie wystarczy ... wyniosłem się i nie żałuję a potem dopiero zaczęli wydzwaniać... @9 w funduszach? nie rozśmieszaj człowieku... kiedyś to przerabiałem i dużo na tym straciłem... wolę mniejszy zysk a pewny, no chyba że Twoja pensja jest ponad 10k to ok. ja niestety tyle nie zarabiam i wiem, że małymi kroczkami więcej odłożę niż np. we funduszach czy akcjach...

Odpowiedz

13. Blank
0

2013-11-23 21:21:17

mBank? To ten bank z serwisem randkowym dla pedałów zamiast serwisu transakcyjnego?

Odpowiedz

12. ~Punk
0

2013-11-23 19:46:38

Sam mam konto w mBank`u i z niego nie korzystam bo lepsze propozycje mam od BZ WBK i dostaje nadal CashBack, inne banki się już z tego wycofały dlatego poszedłem gdzie mam lepiej. Zobaczymy co będzie za rok czy 2, może nadal będę korzystał z mBank`u.

Odpowiedz

11. ~nick
0

2013-11-23 17:47:45

mBank korpo to nic innego jak BRE Bank który tak samo jak Multibank i inne spółki dostał markę mBank, jako tako stary mBank detaliczny obsługuje firmy do 10 mln przychodu. Różnice są w kolorach logo ;)

Odpowiedz

10. Paweł
0

2013-11-23 15:12:42

@3 jakbyś był dobrym klientem to miałbyś i 4% i opiekuna bez problemu :) Opiekuna mam już 3 lata, żadna nowość.

Odpowiedz

9. ~@do arczi
0

2013-11-23 13:46:54

teraz w mBanku są lokaty na 3,40% i trzydniówka na 3,20%. A duże kwoty lokuje się w funduszach inwestycyjnych, których w mBanku jest na pęczki i to za darmo.

Odpowiedz

8. ~Koval
0

2013-11-23 09:28:36

Ciekawe czy będzie popularna ta aplikacja, w kraju, gdzie niepłacenie za zrealizowane zlecenie jest co najmniej hobby jak nie sportem narodowym.

Odpowiedz

7. ~aaaa
-1

2013-11-23 02:53:23

nie rozmieszj mnie z tym sync.pl : Wysokie oprocentowanie ? nawet 2,20% na lokacie w złotych

Odpowiedz

6. ~
0

2013-11-23 00:53:35

sync.pl

Odpowiedz

5. ~
0

2013-11-23 00:39:06

do jakich banków odchodzicie ?

Odpowiedz

4. ~
0

2013-11-22 23:37:52

@3 ja też zamierzam się wynieść, tylko największy mój problem to lenistwo.

Odpowiedz