DAJ CYNK

mBank: przelewy na telefon wykonasz Blikiem

06.04.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3962

Ważne 3

1

Klienci bankowości mobilnej mBanku mogą dokonywać bezpośrednich przelewów na swoje numery telefonów za pośrednictwem systemu płatności mobilnych Blik. mBank jest czwartym bankiem, w którym została wdrożona taka funkcjonalność.

Klienci bankowości mobilnej mBanku mogą dokonywać bezpośrednich przelewów na swoje numery telefonów za pośrednictwem systemu płatności mobilnych Blik. mBank jest czwartym bankiem, w którym została wdrożona taka funkcjonalność.

Korzystanie z usługi P2P (ang. person-to-person) nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi autoryzacyjnych i jest bardzo proste. Każda osoba, która posiada Blika w telefonie musi najpierw powiązać numer swojego telefonu z rachunkiem w aplikacji bankowości mobilnej. Osoba przesyłająca pieniądze, która też ma Blika w telefonie, musi jedynie znać numer telefonu odbiorcy. Pieniądze docierają na konto w ciągu kilku sekund.

Dziś już kilkadziesiąt tysięcy klientów mBanku regularnie co miesiąc dokonuje przynajmniej jednej transakcji za pośrednictwem Blika, a wierzymy, że potencjał tej formy płatności jest jeszcze większy. Rozwój kolejnych dostępnych opcji wydaje się więc w tym kontekście kluczowy z punktu widzenia użyteczności systemu dla klientów i popularyzacji samego narzędzia - tłumaczy Piotr Puchalski, dyrektor departamentu usług podstawowych i produktów niebankowych w mBanku.

Z Blika może korzystać obecnie ponad 1,6 mln użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym ubiegłego roku dokonano nim ponad 2,5 mln transakcji. Systemem tym można płacić nie tylko w ponad 130 tys. terminalach płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych, ale także w wielu sklepach internetowych za pośrednictwem większości polskich agentów rozliczeniowych

Źródło tekstu: Blik

Tagi: BLIK mbank
Komentarze
Zaloguj się
18. ~ja to mam
0

2016-04-07 16:48:21

i sobie chwalę. Oczywiście trzeba mieć aplikacje banku ale trudno to tłumaczyć tutejszym lamerom.

Odpowiedz

17. ~mm
0

2016-04-07 12:43:30

Ale przecież w aplikacji mBanku bez korzystania z Blika można zrobić przelew na numer telefonu. Jedyne ograniczenie to maksymalna kwota 200 zł.Tak więc czym się różni nowa usługa od starej funkcjonalności?

Odpowiedz

16. ~bla
0

2016-04-07 11:05:13

Aplikacja mobilna mBanq jeszcze nie ma P2P !

Odpowiedz

15. ~
-1

2016-04-07 08:04:32

@9: Warto wspomnieć, że "NC+ Internet" korzysta z infrastruktury Play, więc jak fioletowe 3G/LTE działa u Ciebie słabo (np. Wrocław - kilka, max kilkanaście Mb/s), to NC+ również nie będzie śmigać.

Odpowiedz

14. ~
0

2016-04-07 08:03:03

@11: W IKO można realizować normalne przelewy, ale jak pamiętam, numer konta musi być wcześniej zdefiniowany.

Odpowiedz

13. ~Piotrek
0

2016-04-06 23:11:45

@11 możesz - masz do wyboru albo na nr telefonu albo "po staremu" na nr konta@waClaw bo te usługi są po playu więc ch** z limitów jak sieć działa tragicznie WOLNO

Odpowiedz

12. ~
-1

2016-04-06 21:27:59

Jakas glupia nowa moda tych banksterkich bankow

Odpowiedz

11. ~
0

2016-04-06 21:27:19

Wymyslaja jakies glupoty typu przelewy na telefon, dlaczego ja z iko nie moge zrobic normalnego przelewu na normalny numer bankowy

Odpowiedz

10. ~waclaw
0

2016-04-06 21:23:44

link pomylilem tamten to noce bez limitu ten 100gb

Odpowiedz

9. ~waClaw
0

2016-04-06 21:22:21

a telepolis jak zwykle 100 lat za murzynami... nc+ ma nowa oferte internetu hehe 10gb za 25 zł : promocja :D 35gb 45zł i 100gb 75 zł i to w promocji -20zł dal abonentów tv ;) po przekroczeniu pakietu internet jest wyłączanyy:D super wypas. wstydzili by sie takie cos dawac

Odpowiedz

0

2016-04-06 21:17:01

Ta. W ciągu 10 sekund prześlesz gotówkę na drugi koniec Polski do innego banku.

Odpowiedz

7. ~Adam
0

2016-04-06 21:15:50

@3 I ja również noe dostałem karty do eKonta. Podobno wysłali w połowie lutego (karta ważna była do końca marca). Jako że wysyłają listem zwykłym, niemonitorowanym to musiałem zastrzec (sic!) nieaktywowana nowa kartę wraz z aktywną kartą. Czyli nie mam żadnego "delfinka". Po relkamacji, czekam już drugi tydzień na kartę, wysłana listem rejestrowanym. Póki co pozostaje karta NFC w telefonie i właśnie BLIK - świetna usługa, właśnie w tej sytuacji.

Odpowiedz

6. ~Wojtaszek
0

2016-04-06 21:07:36

takie tam zbyteczne usługi, od tego jest gotówka

Odpowiedz

0

2016-04-06 20:43:11

@4 aplikacja sama się o to zapytała, jak zaktualizowałem ją do najnowszej wersji i uruchomiłem ponownie (Orange Finanse od mBanku).

Odpowiedz

4. ~Graba
0

2016-04-06 19:40:59

a w jaki sposób dopisać swój numer telefonu do blika w mbanku...? w opcjach aplikacji nie ma takiej opcji.

Odpowiedz