DAJ CYNK

Mapy Google przemówią po integracji z Tłumaczem Google

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4215

Mapy Google przemówią po integracji z Tłumaczem Google

Mapy Google zyskują coraz więcej funkcji ułatwiających podróżowanie. Między innymi użytkownicy, będąc w odległym kraju, mogą dzięki automatycznie przetłumaczonym recenzjom, zobaczyć, jakie restauracje w pobliżu polecają mieszkańcy. Teraz  Google idzie o krok dalej - Mapy będą tłumaczyły na głos.

Zobacz: Google Stadia z 12 grami na start. Do końca roku będzie ich jeszcze 14
Zobacz: Google Pigeon Transit, czyli „Waze komunikacji miejskiej”, wychodzi z fazy eksperymentalnej

Google postanowił zintegrować Mapy i Tłumacza Google. W tym miesiącu dodana zostanie nowa funkcja, która z poziomu Mapy Google’a umożliwi odsłuchanie nazwy i adresu miejsca zapisanego w lokalnym języku. Wystarczy po prostu dotknąć nowego przycisku głośnika obok nazwy miejsca lub adresu, a aplikacja wypowie to na głos. To rozwiązanie może okazać się szczególnie pomocne, gdy nazwy na mapie prezentowane są z wykorzystaniem nieznanego nam alfabetu - np. chińskiego, japońskiego czy cyrylicy

Technologia zamiany tekstu na mowę automatycznie wykrywa język, jaki jest ustawiony w smartfonie podróżnika i określa, które nazwy miejsc mogą wymagać tłumaczenia. Na przykład, jeśli telefon jest ustawiony na język polski, a użytkownik szuka interesującego miejsca w Tokio, obok nazwy i adresu tego miejsca wyświetli się nowa ikona głośnika, pozwalająca uzyskać tłumaczenie w czasie rzeczywistym. To pozwoli na przykład dogadać się z taksówkarzem lub zapytać o drogę przechodnia. W razie potrzeby, Mapy Google szybko połączą użytkownika na aplikację Tłumacz, co pozwoli na dalszą rozmowę.

Nowa funkcja zostanie wprowadzona na Androida i iOS w tym miesiącu. Na początku będzie obsługiwać 50 języków, ale Google już pracuje nad powiększeniem tej bazy.

Zobacz: Asystent Huawei konkurencją dla Google'a. Można już pobrać wersję beta
Zobacz: Mapy Google dostaną tryb incognito. Testy już trwają

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu