DAJ CYNK

Mapy Google dostaną tryb incognito. Testy już trwają

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4927

Mapy Google, tryb Incognito

Google pracuje nad trybem incognito w swoich Mapach, który pozwoli zatrzeć nasze cyfrowe ślady pozostawiane w tej słudze. Niektórzy użytkownicy aplikacji Mapy Google mogą już testować ten tryb.

Tryb incognito dla Map Google ma działać podobnie, jak w przypadku aplikacji Chrome oraz YouTube. Cyfrowe ślady naszej "działalności" mają nie być rejestrowane i zapisywane na serwerach giganta z Mountain View. Pozostaje mieć nadzieję, że Google się solidnie przyłoży do tego problemu i za jakiś czas się nie dowiemy, że Amerykanie jednak zapisywali nasze dane, tak jak to kiedyś miało miejsce w przypadku przeglądarki Chrome.

Zobacz: Google śledzi internautów zaglądających na strony porno - nawet w trybie incognito

Nowy tryb pracy Map został pokazany podczas tegorocznej konferencji dla deweloperów Google I/O 2019, a teraz grupa testowa otrzymała od giganta informację o możliwości skorzystania z tej funkcjonalności. Tryb incognito mogą uruchomić posiadacze Map Google w wersji 10.26 lub nowszej. Wystarczy w tym celu dotknąć swojego zdjęcia profilowego w Mapach i w rozwiniętym menu zaznaczyć opcję "Włącz tryb incognito" (tłumaczenie z języka angielskiego - w polskiej wersji może być użyty inny tekst).

Zobacz: Tryb Incognito wchodzi do Map Google i wyszukiwarki dla Androida

Gdy aktywujemy tryb incognito, zostaniemy o tym wyraźnie poinformowani tekstem na czarnym pasku w górnej części ekranu. Także wskaźnik pokazujący naszą lokalizację zmieni kolor z niebieskiego na czarny.

Zobacz: Smartfony Google Pixel 4 dopiero w październiku. Pixel Watcha na razie nie będzie

Źródło tekstu: Android Police

Przewiń w dół do następnego wpisu