DAJ CYNK

Link4 wprowadzi zniżki na OC za styl jazdy

12.12.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 51

Ważne 2

8

Od przyszłego roku kierowcy ubezpieczeni w Link4, którzy skorzystają ze specjalnej aplikacji na telefon monitorującej ich styl jazdy, będą mogli otrzymać dodatkową zniżkę do 30% w ubezpieczeniu komunikacyjnym.

Od przyszłego roku kierowcy ubezpieczeni w Link4, którzy skorzystają ze specjalnej aplikacji na telefon monitorującej ich styl jazdy, będą mogli otrzymać dodatkową zniżkę do 30% w ubezpieczeniu komunikacyjnym. Informacje o nowym pomyśle Link4 przekazała Polskiej Agencji Prasowej prezes firmy Agnieszka Wrońska.

Link4 zapewnia, że aplikację może zainstalować każdy kierowca, który korzysta z nawigacji NaviExpert. Nawigacja podpowiada, jak dotrzeć do celu i jak omijać korki, a bezpłatna i dobrowolna aplikacja, która jest jej częścią, pozwala monitorować styl jazdy kierowcy. Czy nie przekracza dozwolonej prędkości, czy płynnie przyśpiesza i hamuje, czyli czy jeździ bezpiecznie.

Obecnie ubezpieczyciel nie widzi stylu jazdy kierowcy. Jego wiedza o nim opiera się na odpowiedziach udzielonych przez samego kierowcę. Aplikacja pozwoli ocenić, jak rzeczywiście zachowuje się on na drodze i jakie stwarza na niej sytuacje. Analiza stylu jazdy pozwoli stwierdzić, jakie są szanse, że spowoduje on wypadek.

Oferta skierowana jest wyłącznie do klientów indywidualnych. Z badań przeprowadzonych ostatnio przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wynika, że blisko 40% kierowców jest skłonnych korzystać z aplikacji pozwalającej ubezpieczycielowi na monitorowanie stylu jazdy - w zamian za obniżenie ceny OC. Jak wskazuje raport UFG, 95% zachodnich kierowców, którzy zgodzili się na zainstalowanie takiego urządzenia, płaci za OC średnio o jedną trzecią taniej. To rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród młodych kierowców.

Zobacz: Nawigacja NaviExpert dodawana do ubezpieczenia komunikacyjnego

Źródło tekstu: Bankier.pl

Komentarze
Zaloguj się