DAJ CYNK

Lineage OS 16 najpewniej w grudniu

09.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5183

Ważne 4

1

Lineage OS szykuje się już na debiut Androida P. Obecna wersja - Lineage 15.1 - zadebiutowała 85 dni po Oreo 8.1. Ile czasu będzie trzeba na Lineage OS działający na podstawie Androida 9?



Lineage OS szykuje się już na debiut Androida P. Obecna wersja - Lineage 15.1 - zadebiutowała 85 dni po Oreo 8.1. Ile czasu będzie trzeba na Lineage OS działający na podstawie Androida 9?

Android P najpewniej zadebiutuje w trzecim kwartale obecnego roku. Twórcom Lineage OS zależy by zdążyć jeszcze w tym roku, zatem najprawdopodobniej wersja 16 zadebiutuje w jeszcze w grudniu. Jakie modele mogą się spodziewać aktualizacji? Najprościej mówiąc wszystkie telefony, które mogą posiadać wersję 15.1 dostaną również wersję 16. Będzie to zatem ponad 250 modeli smartfonów. W tej liczbie kryją się m.in. wszystkie urządzenia OnePlusa, zdecydowana większość Sony czy Samsungi aż do S7.

Ciekawostką jest to, że choć LG dalej nie uaktualnił swoich produktów, to Lineage OS zapewnia funkcjonalność Oreo dla prawie wszystkich modeli koreańskiej firmy czyli od G2 do G6.

Źródło tekstu: androidsoul, wł

Tagi: Lineage OS
Komentarze
Zaloguj się
18. ~stefan
0

2018-03-11 11:30:01

@10 ja na mój G2 wrzuciłem Resurrection Remix (ostatnia wersja jest z grudnia) i wszystko hula bezproblemowo z andkiem 7.1.2.

Odpowiedz

17. adik
0

2018-03-10 23:44:04

no właśnie Mido to RN4 a nie R4X to 2 zupełnie różne modele.

Odpowiedz

16. ~
0

2018-03-10 22:44:36

@14, Snapdragon 625 to jest w Note 4 a w Redmi 4X jest Snap 435

Odpowiedz

15. ~~
0

2018-03-10 22:37:10

ps. Ostatnio testuje LineageOS MicroG. To jest dopiero kombajn dla starych telefonów.

Odpowiedz

14. ~~
0

2018-03-10 22:35:35

@12 Kolego jak to nie ma? ponad roku temu wyszedł. Jak masz snapdragona 625, to twoja nazwa kodowa to "Mido"

Odpowiedz

13. YyyYyy
0

2018-03-10 20:07:40

@7 xxx, widac, ze kompletnie nie wiesz o czym mowisz. Ze swojej strony moge powiedziec, ze model telefonu, na ktorym uzywam LineageOS dziala TAK SAMO dobrze, jak na oprogramowaniu stockowym. Gdybysmy rozmawiali o polityce gotow bym byl pomyslec, ze jestes oplaconym trollem przeciwnej opcji politycznej ...

Odpowiedz

12. ~
0

2018-03-10 19:06:59

Czysty Android jest chyba nadal w Motorówkach/Lenovo.Lineageos OS nie ma na Xiaomi Redmi 4 X więc nie potestuje.

Odpowiedz

11. adik
0

2018-03-10 19:04:48

też korzystam z LineageOS, jak ktoś potrzebuje czystego Androida bez googlowskich dodatków to właśnie to dostaniemy.

Odpowiedz

10. ~Gatts
0

2018-03-10 17:56:40

LineageOS najlepsze co mogło spotkać mojego LG G2.Mam tylko nadzieję,że i na niego wyjdzie wersja 16.

Odpowiedz

9. vonski
0

2018-03-10 13:59:01

@6: initial list mało mnie interesuje. Dawny CM w pierwszej kolejności wspierał Nexusy, a Lineage już niekoniecznie.

Odpowiedz

8. ~
0

2018-03-09 23:47:44

@7 idź kozy doić :p

Odpowiedz

7. ~xxx
0

2018-03-09 21:00:20

brawa dla nich xd jestem ciekaw kto chce używać tego na codzień skoro z dnia na dzień może przestać w tym sofcie działać praktycznie wszystko i nieraz już się zdarzały problemy typu brak znajdowania sieci albo cisza w połączeniach. wiecznie niedopracowany i zbugowany szajs, a gdy pojawia się nowa wersja zawsze porzucają tworzenie starej, na skutek czego nigdy niczego nie robią żadnej do końca i nawet ich stable jest naprawdę kiepskiej jakości, już lepiej używać starej wersji stocka niż wgrywać sobie to coś ;-;

Odpowiedz

6. YyyYyy
1

2018-03-09 19:45:57

Brawa dla Zespolu LineageOS! Kosztuje ich to sporo pracy, ale efekty sa imponujace. Cala incjatywa jest sola w oku kazdego producenta, ktory porzuca swoje produkty tak szybko jak sie da zgodnie z zasada /''kup pan nowe!/''. @5 vonski - przeczytaj dokladnie ostatni post na ich stronie - to jest initial list, a kolejne urzadzenia beda dodawane systemtycznie. Przyklad LG jest druzgocacy ... spolecznosc wyprzedzila samego producenta - LG SHAME ON YOU!

Odpowiedz

5. vonski
0

2018-03-09 19:07:01

A na Pixela jeszcze oficjalnego 15 nie ma....

Odpowiedz

4. ~Spike
0

2018-03-09 18:07:56

Ja i moi znajomi mamy LG G2/G3 i G4 i wsparcie LineageOS jest niesamowite.Mamy przez to aktualizacje zabezpieczeń zgodne z dniem ,w którym zamieszczam tego posta.Szkoda trochę ludzi ,którzy wybierają smartfony bez takie wsparcia ale każdemu nie da się na świecie pomóc.Żeby nie to wsparcie to już dawno nie miałbym u Siebie tego LG i pewnie siedziałbym na nowym modelu.

Odpowiedz