DAJ CYNK

LG zapowiada One UI 2.0. A nie, chwila... Mówią, że to UX 9.0

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5761

Firma LG opublikowała wideo zapowiadające nowy interfejs opracowany dla smartfonów tej marki - UX 9.0. Nakładka wygląda bardzo estetycznie, ale w oczy rzuca się chyba zbyt daleko idącą inspiracja produktem swojego wielkiego konkurenta.

Zobacz: IPLA i Eleven Sports to pierwsze polskie aplikacje wykorzystujące dwa ekrany LG G8X ThinQ Dual Screen
Zobacz: Kup LG G8X ThinQ w Plusie i zyskaj nawet 450 zł

W interfejsie LG UX 9.0 pojawiły się nowe ikony, przeprojektowane zostało centrum powiadomień i galeria, wprowadzono także ciemny motyw dostępny w całym systemie. LG odnowiło również aplikację Dialer. Opcje „Wybierz”, „Lista połączeń”, „Kontakty” i „Grupy” zostały przeniesione na dół ekranu, aby zapewnić łatwiejszy do nich dostęp. Całość bazuje na Androidzie 10.

Interfejs LG UX 9.0 został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o smartfonie LG G8X ThinQ z dodatkowym ekranem. Aktualizacja dla tego modelu może się pojawić jeszcze w tym roku, ale najprawdopodobniej najpierw trafi do Korei Południowej.  Z późniejszym czasie udostępniona zostanie w innych regionach, nie wiadomo jednak, jakie są plany LG dotyczące aktualizacji starszych modeli. 

 

ZobaczLG G8X ThinQ - 10 powodów, by zainteresować się telefonem z dwoma ekranami
Zobacz: LG G8X ThinQ z dodatkowym ekranem LG Dual Screen oraz słuchawkami Denon w przedsprzedaży w sieci Plus

Podobieństwo do interfejsu Samsung One UI jest dość wyraźne i są to często dość specyficzne detale jak na przykład zaokrąglone miniatury w katalogach galerii czy wygląd dialera albo aplikacji Muzyka. Niektóre elementy są inaczej rozmieszczone, mają trochę inny kolor, ale trudno nie dostrzec inspiracji. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że najnowsze interfejsy producentów w dużym stopniu odnoszą się do wzornictwa w czystym Androidzie Google’a. Pozwala to zachować spójność z całym systemem i dodatkowymi aplikacjami. Do tego dopiero producenci dodają swoje własne rozszerzenia i tu już mają większe pole do popisu, jednak podobne pomysły nie powinny dziwić.

Zobacz: LG G8X ThinQ - szybka recenzja [wideo]
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Central

Przewiń w dół do następnego wpisu