DAJ CYNK

LG Pay będzie dostępny na tańszych smartfonach

06.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 12

Ważne 2

1

LG Pay obecnie działa na flagowym smartfonie koreańskiej firmy na wybranych rynkach. Wkrótce ma się to zmienić.LG Pay obecnie działa na flagowym smartfonie koreańskiej firmy na wybranych rynkach. Wkrótce ma się to zmienić.

LG Pay jest obecnie na wstępnym etapie rozwoju. Usługa płatności mobilnych wystartowała w czerwcu bieżącego w Korei Południowej. Inne systemy płatności są dużo lepiej rozwinięte, głównie dlatego, że istnieją na rynku o wiele dłużej. LG uważa, że może skutecznie powalczyć z konkurentami, a jednym z kluczy do sukcesu ma być dostępność usługi płatniczej koreańskiej firmy na większej liczbie urządzeń, w szczególności tych tańszych.

Pierwszym urządzeniem obsługującym usługę płatniczą firmy LG jest ich flagowiec, czyli LG G6. Jak powiedział Cho Jun-ho, prezes działu komunikacji LG, w przyszłym roku rozszerzymy wykorzystanie LG Pay na tańsze smartfony obok telefonów premium.

LG Pay przypomina nieco technologię Samsung MST. W obu przypadkach magnesy mogą symulować przesuwanie karty przez czytnik magnetyczny, co eliminuje wymóg użycia terminalu opartego na NFC.

Aby LG Pay mógł skutecznie konkurować z usługami płatniczymi Samsunga, Google'a czy Apple'a, LG pracuje nad umowami z instytucjami finansowymi, a w planach jest nawiązanie współpracy ze sprzedawcami detalicznymi oraz ekspansja usługi na nowe rynki.

Zobacz: Start LG Pay

Źródło tekstu: The Korea Herald, wł

Komentarze
Zaloguj się