DAJ CYNK

LG G6 dostanie interfejs UX 6.0

16.02.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 35

Ważne 2

1

LG przedstawiło kilka informacji na temat nowego interfejsu UX 6.0, który pojawić się ma w nowym smartfonie LG G6.


LG przedstawiło kilka informacji na temat nowego interfejsu UX 6.0, który pojawić się ma w nowym smartfonie LG G6.

To co już wiem o LG G6 to fakt, że telefon będzie miał nietypowy wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli, z proporcjami 18:9, zajmujący ponad 90% przedniego panelu. Czego zatem nowego doświadczą użytkownicy?

Inne proporcje, zróżnicowane doznania

Po pierwsze duży ekran pozwoli wyświetlić więcej informacji podczas surfowania po Internecie, czy też podczas czytania e-książek lub innych tekstów. Ma to też poprawić komfort oglądania filmów oraz grania w gry. LG oczekuje, że model G6 będzie pierwszym smartfonem, który rozpropaguje proporcje ekranu 18:9, przez co pojawi się szeroki wybór filmów, aplikacji i gier, dostosowanych do takiej proporcji. Smartfon posiadać będzie także funkcję, która pozwala użytkownikom na przeglądanie istniejących filmów formatu 16:9 na formacie 18:9.

Camera UX

Ulepszona będzie także aplikacja aparatu, która zostanie dostosowana do nowych proporcji. Nowe możliwości pozwolą na jednoczesne zrobienie zdjęcia jak i jego podgląd. Funkcja Square Camera podzieli obraz na dwa identyczne kwadraty, dzięki czemu będzie można fotografować w formacie 1:1 (popularnym w takich serwisach jak Instagram), i od razu podejrzeć w drugim oknie. Pojawi się też nowy tryb robienia zdjęć - Food Mode, który zapewnić ma wysoką jakość kolorów i nasycenia. Będzie też można generować animowane GIF-y, z nawet 100 zdjęć.

Zaawansowane wielozadaniowość

LG zaoferować chce także zaawansowaną wielozadaniowość. Podobnie jak w przy aparacie, będzie można podzielić ekran na dwa równe obszary i uruchomić w nich różne aplikacje.np. w jednym aplikację telefonu z w drugim aplikacje kalendarza, galerii zdjęć lub aplikacji wiadomości. Przeglądając strony internetowe w jednym oknie, będzie można w drugim napisać notatkę.
Horyzontalnie uruchomiona aplikacja kalendarza będzie automatycznie pokazywać szczegóły wydarzenia w drugim oknie.
Wiele kwadratowych fotografii będzie można ze sobą łączyć, tworząc "kolażową tapetę" na zablokowanym ekranie.

Na koniec producent udostępnił krótki film zapowiadający nowy UX 6.0.Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się