DAJ CYNK

Która sztuczna inteligencja jest najinteligentniejsza?

06.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 42

Ważne 4

0

Naukowcy Feng Liu, Yong Shi i Yin Liu przeprowadzili testy IQ sztucznych inteligencji Apple'a, Microsoftu i Google'a. Oto, co im wyszło.Naukowcy Feng Liu, Yong Shi i Yin Liu przeprowadzili testy IQ sztucznych inteligencji Apple'a, Microsoftu i Google'a. Oto, co im wyszło.

Największe firmy technologiczne świata, czyli Apple, Alphabet (jego częścią jest Google) oraz Microsoft, od lat pracują nad sztuczną inteligencją, którą wykorzystują między innymi w stworzonych przez siebie asystentach (Asystent Google, Siri i Cortana). A właściwie jak inteligentne są te rozwiązania i jak wypadają w porównaniu z ludźmi? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć Feng Liu, Yong Shi i Yin Liu, tworząc odpowiedni test IQ.

Według najnowszych badań, które wskazani naukowcy przeprowadzili, najbardziej zaawansowana jest sztuczna inteligencja Google'a, która uzyskała wynik 47,28. Dla porównania średnia wartość IQ uzyskana dla 6-latków to 55,5, a dla 18-latków 97. Jak w tym zestawieniu wypadła konkurencja? Siri okazała się "najgłupsza", uzyskując wynik 23,9, natomiast rozwiązania Microsoftu osiągnęły IQ = 31,98. Jak widać wszystkim jeszcze trochę brakuje do osiągnięcia inteligencji dziecka rozpoczynającego edukację w szkole.

Należy jednak docenić postępy, które zostały poczynione. Według badań z roku 2014, iloraz inteligencji Google AI wynosił 26,5, natomiast sztuczna inteligencja Microsoftu osiągnęła 13,5.

Źródło tekstu: Investopedia, wł

Komentarze
Zaloguj się