DAJ CYNK

Kontroluj dziecko tą aplikacją. Google proponuje Family Link

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 18426

Z myślą o najmłodszych użytkownikach urządzeń mobilnych rozpoczynających przygodę z elektroniką i internetem warto rozważyć instalację systemu kontroli rodzicielskiej. Jedną z takich aplikacji jest Google Family Link dostępny za darmo w sklepie Google Play.

Google Family Link jest aplikacją, którą instalujemy zarówno na telefonie dziecka, jak i rodzica. Dzięki temu nie tylko ustawiamy szczegółowe ramy posługiwania się urządzeniem, ale możemy też zdalnie monitorować jakie treści najbardziej interesują naszych podopiecznych. Poza ustawieniem limitu czasu korzystania ze smartfona, można je również zdalnie zablokować i lokalizować jego położenie.

Zobacz: Węgiel przyciągnie dzieci do Play? Eurowizyjna celebrytka, znana z The Voice Kids, nową twarzą Fioletowych

Telefon rodzica może pracować pod kontrolą Androida lub systemu iOS, natomiast urządzenie dawane do użytku dzieciom musi mieć system Google na pokładzie. W najbliższych tygodniach polska wersja Google Family Link dostanie uproszczony interfejs, jak również możliwość ustawiania limitów czasowych dla poszczególnych aplikacji. Pozwoli to regulować czas między grami i programami edukacyjnymi.

Zobacz: Okno otwarte w Cyfrowym Polsacie - 5 kanałów dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

Pobierz Google Family Link (Android)
Pobierz Google Family Link (iOS)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu