DAJ CYNK

Komisja Europejska zadecyduje czy Apple może kupić Shazama

15.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3343

Ważne 0

1

W grudniu Apple potwierdził doniesienia, że zamierza kupić aplikację Shazam. Do zrealizowania transakcji jednak jest jeszcze daleka droga. Na jaką przeszkodę natknęli się Amerykanie? Na Komisję Europejską.W grudniu Apple potwierdził doniesienia, że zamierza kupić aplikację Shazam. Do zrealizowania transakcji jednak jest jeszcze daleka droga. Na jaką przeszkodę natknęli się Amerykanie? Na Komisję Europejską.

Apple zamierza wydać aż 400 milionów dolarów na aplikację służącą do rozpoznawania muzyki. Długofalowym planem Tima Cooka jest jej integracja z Apple Music. Transakcja została jednak wstrzymana przez Komisję Europejską. Powód? Apple zdobędzie również bogatą bazę użytkowników aplikacji Shazam. A co za tym idzie - z ich danymi personalnymi. Co do tego wszystkiego ma Komisja Europejska? Shazam jest brytyjski, a Zjednoczone Królestwo (jeszcze) jest członkiem Unii Europejskiej.

Komisja Europejska podejmie decyzję 23 kwietnia. Ale to wcale nie musi być koniec starań Apple'a o kupno aplikacji. Komisja może bowiem zdecydować o wydłużeniu swojego śledztwa o cztery miesiące.

Zobacz: Apple potwierdza zakup Shazam

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu