DAJ CYNK

Kolumbia: sprzedawca mebli wygrywa proces z Google'em

21.10.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6975

Ważne 4

3

Dawid pokonał Goliata. Tym razem stało się to nie w Judei a w...Kolumbii. Tam właściciel sklepu z meblami wygrał proces z Google'em. Proces dotyczył platformy Blogger.



Dawid pokonał Goliata. Tym razem stało się to nie w Judei a w...Kolumbii. Tam właściciel sklepu z meblami wygrał proces z Google'em. Proces dotyczył platformy Blogger.

Przedmiotem sporu był jeden z wpisów blogowych krytycznych wobec właściciela sklepu. Wynikało z niego, że lokalny przedsiębiorca wymaga zapłaty z góry a potem nie dostarcza zamówionego towaru. Google odparł, że jedynie dostarcza platformę blogową, nie odpowiada jednak za treść wpisów.

Inaczej stwierdził jednak sąd. Wyrok zmusił Google'a do usunięcia wpisów godzących w interes i dobre imię właściciela sklepu. Sąd nakazał tez kolumbijskiemu ministerstwu technologii oraz komunikacji zmianę prawa. Ma ono walczyć z nieprawdziwymi opiniami na temat obywateli.

Źródło tekstu: nextweb, wł

Tagi: Google
Komentarze
Zaloguj się
67. ~Càlm7
0

2017-10-27 08:33:01

66). A mówiłem że zmień nick, to się śmiałeś ze mnie, moje wpisy były tu przed twoim założeniem kąta.

Odpowiedz

66. ~Poszkodowany.
0

2017-10-25 08:52:35

msnet 64). Tu masz kolejny przykład łamania własnego regulaminu:,,46. ~Tomasz 2017-10-24 18:15:52 host: public-gprs402847.centertel.plOby tylko nie wywalił mini pakietów, bo bardzo miodpowiadają. No-limit za drogi w stosunku do konkurencji, ai tak nie wykorzystywanym w całości047. ~syska 2017-10-24 20:43:58 host: nat-ip-109-196-48-49.syrion.plciekawe jeszcze co pozmieniają w orange free048. ~Poszkodowany. 2017-10-25 00:37:08 host:a02-10-05.opera-mini.net46). Całkiem tanie, a i przerwę co 7 dni można se zrobić oddzwonienia i kasa się nie marnuje."-- wpis nr 48 został usunięty, mimo że na temat.

Odpowiedz

65. ~Poszkodowany.
0

2017-10-24 21:46:24

64).w 59) Ci odpisałem. W innych podałem wasze winy - pokasowaliście. Tak się nie rozmawia, człowieku, robiąc teraz ze mnie idiotę.WSTYDŹ SIĘ takiego podejścia i szefa, który mnie zablokował konto bo byłem stalkowany przez trolla.

Odpowiedz

64. msnet
0

2017-10-24 21:00:12

@63 - a do którego punktu tego regulaminu się nie stosujemy?

Odpowiedz

63. ~Poszkodowany.
0

2017-10-24 20:45:00

62). Ale to robi - uznając że to ich domek, więc ,,możemy im skoczyć". Nie stosują się też do własnego regulaminu.

Odpowiedz

62. ~
-1

2017-10-24 20:18:05

@54 serwis telepolis.pl nie może ograniczać praw innych użytkowników

Odpowiedz

61. ~Càlm7
-1

2017-10-23 20:52:05

59). Ty mnie nazywałeś złodziejem pomimo że nic ci nie ukradłem, to masz, LuiN ukradł ci teraz kąto:-D

Odpowiedz

60. ~Càlm7
-1

2017-10-23 20:49:35

Po odejści Witka kto jest teraz naczelnym?

Odpowiedz

59. ~poszkodowany.
-1

2017-10-23 19:47:27

54). WSTYDŹ SIĘ PAN - wpisy kulturalne i na temat były, to też skasowaliście:26. ~ 2017-10-22 16:59:52 host: 138.197.169.229do poszkodowany -ales to NORMA - gazeta blokuje tychkórzy zwracają, że inni regularnie łamią prawo (oczywiścieich NIE blokuje), mnie allegro kiedyś zagroziło, że zablokujemi konto za to że przestrezgałem porze=d złodziejem naallegro (sprawa była już na policji, bo allegro nie miałozamiaru ruszyć palcem). itd...34. ~Chłop 2017-10-22 18:10:06 host: a09-04-04.opera-mini.netJa jestem za /''poszkodowanym/'', nie może być tak że jakiśpsychol będzie sie znęcał psychicznie nad drugą osobą i nieponosi za to odpowiedzialności!

Odpowiedz

58. ~
0

2017-10-23 19:16:17

54- można zapytać ilu jest obecnie czytelników Telepolis, którzy posiadają konta premium? Wynik mądremu człowiekowi powinien dać do myślenia.

Odpowiedz

57. ~Càlm7
-1

2017-10-23 19:11:41

55) Już nie płacz tak, jednego triola mniej:-D

Odpowiedz

56. ~frasag
0

2017-10-23 18:56:26

A pisałem STO razy, STO !!! skoro nie można inaczej, to wprowadzić komentarze TYLKO dla zalogowanych- skoro nie można inaczej, to i mnie to wczoraj wnerwiło O!!!

Odpowiedz

55. ~Chłop
0

2017-10-23 18:46:44

@msnet, dobrze wiesz o co tu chodziło. Oprawca, dlatego że ma w głowie coś nie halo, może sobie pisać co chce i nadal pisze/znęca sie psychicznie nad osobą, która została usunięta z listy zarejestrowanych uzytkowników. Host tej chorej osoby (a raczej dwóch osób) nie jest blokowany, natomiast jest zablokowane konto osoby pokrzywdzonej. O to tu chodziło w weekend. Ja też w tej dyskusji miałem swój udział i też wszystko usunięte

Odpowiedz

54. msnet
-1

2017-10-23 18:00:10

@53 - jest też napisane: "Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego."

Odpowiedz

53. ~
-1

2017-10-23 17:48:46

W stopce jest napisane że komentarze są opiniami czytelników. Oznacza to że cenzurowanie lub usuwanie komentarzy jest łamaniem praw autorskich twórców tych komentarzy. Wątpię czy redakcja otrzymała dobrowolną zgodę twórców komentarzy na ich edytowanie.

Odpowiedz