DAJ CYNK

Kiedy optymalizacja zużycia baterii w smartfonie posuwa się za daleko. Strona DontKillMyApp punktuje kilku dużych producentów

15.01.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3296

Ważne 0

0

Każdemu producentowi smartfonów zależy na jak najdłuższym czasie pracy jego urządzenia na baterii. Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie DontKillMyApp, niektórzy z nich zapędzają się jednak w tej optymalizacji do granic użyteczności.

Wszyscy dobrze wiemy jak to wygląda - wyłączanie zbędnych aplikacji i procesów działających w tle to jedna ze strategii optymalizacji zużycia baterii, która pomaga nieco wydłużyć czas pracy smartfonu. Jednak okazuje się, że część producentów stosuje w tym względzie wyjątkowo ekstremalne założenia. Ich listę znaleźć można na stronie DontKillMyApp.com.

Ekipa szwajcarskich deweloperów stojących za aplikacją Sleep as Android sprawdziła do czego w wydłużaniu czasu pracy na baterii posuwają się popularni producenci smartfonów z Androidem. Na czele niechlubnej listy znalazł się HMD Global, czyli właściciel marki Nokia. Okazuje się, że urządzenia tej firmy z wersjami Oreo i Pie zabijają aplikacje działające w tle już po 20 minutach od wyłączenia ekranu.

Zobacz: Aktualizacja smartfonu do Androida 9.0 to nie bułka z masłem. Infografika HMD Global wyjaśnia jak wygląda cały proces
Zobacz: Nokia N9 może powrócić z systemem KaiOS
Zobacz: OnePlus 7 czy OnePlus 5G? Nowy smartfon na pierwszym zdjęciu

Odpowiada za to pakiet oprogramowania o nazwie Battery Protection. Jedynym rozwiązaniem jest wymuszenie zamknięcia wspomnianego pakietu w ustawieniach, ale działa to tylko do najbliższego restartu urządzenia. Próby dodawania aplikacji, które mają działać w tle do "białej listy" wydają się w tym zakresie nie przynosić żadnego efektu. Na kolejnych miejscach zestawienia DontKillMyApp umieszcza między innymi OnePlus, Xiaomi, Huawei, Meizu oraz Sony. Na szczęście na stronie znajdziemy też porady jak wyłączyć zbyt agresywną optymalizację baterii u każdego z producentów. 

Źródło zdjęć: DontKillMyApp

Źródło tekstu: Android Authority

Komentarze
Zaloguj się