DAJ CYNK

Jeden by wszystkimi rządzić - Windows 9

23.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 19

Ważne 8

5

W przeciwieństwie do Apple, która uważa połączenie iOS i OS X za stratę czasu i energii, Microsoft zamierza wprowadzić jeden system operacyjny dla wielu urządzeń. Nadchodzący Windows 9 ma być narzędziem do pracy i zabawy dla użytkowników komputerów, smartfonów i konsol Xbox. Prezes firmy Satya Nadella powiedziała, że będzie to system operacyjny dla wszystkich rozmiarów ekranów.

W przeciwieństwie do Apple, które uważa połączenie iOS i OS X za stratę czasu i energii, Microsoft zamierza wprowadzić jeden system operacyjny dla wielu urządzeń. Nadchodzący Windows 9 ma być narzędziem do pracy i zabawy dla użytkowników komputerów, smartfonów i konsol Xbox. Prezes firmy Satya Nadella powiedział, że będzie to system operacyjny dla wszystkich rozmiarów ekranów.

W przyszłym roku Microsoft ma skupić swoje wysiłki na stworzenie jednego systemu operacyjnego, dopasowanego do ekranów o różnych rozmiarach (i rozdzielczościach). Dotyczy to również połączenia sklepu z aplikacjami oraz samych aplikacji, do czego gigant z Redmont chce zachęcić deweloperów. Już w kwietniu, we wczesnej wersji Windowsa 9 dostali oni możliwość tworzenia aplikacji multiplatformowych, dzięki czemu tą samą aplikację można było uruchomić na smartfonie, jak i Xboxie.

Premiera Windows 9 będzie miała miejsce najprawdopodobniej w przyszłym roku. Microsoft póki co nie potwierdza, ani nie zaprzecza, enigmatycznie stwierdzając, że z nadzieją patrzy na rozszerzenie możliwości systemu w nadchodzących miesiącach.

Źródło tekstu: BGR

Komentarze
Zaloguj się