DAJ CYNK

iOS 7 działa na 74% kompatybilnych urządzeń

06.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4951

Ważne 5

9

iOS 7 to najskuteczniej i najszybciej dystrybuowana aktualizacja iOS w historii Apple'a. Najnowsza wersja systemu zainstalowana została już na 74% wszystkich zgodnych z nim urządzeń.

iOS 7 to najskuteczniej i najszybciej dystrybuowana aktualizacja iOS w historii Apple'a. Najnowsza wersja systemu zainstalowana została już na 74% wszystkich zgodnych z nim urządzeń.

Udział iOS 7 wzrósł od października o 10 punktów procentowych. Pozostałe 22% należą do iOS 6, 4% stanowią starsze wersje systemu.

Aktualizacja iOS do wersji 7 została udostępniona 18. września, na dwa dni przed rynkową premierą iPhone'a 5s i 5c. Po zamknięciu pierwszego weekendu sprzedaży nowych iPhone'ów (9 mln sprzedanych urządzeń), Apple pochwalić mógł się też już przeszło 200 mln urządzeń z iOS 7.

Źródło tekstu: Apple

Tagi: apple iOS
Komentarze
Zaloguj się
57. ~nqy1
0

2013-12-09 10:05:53

Tak tylko że iOS 7 zmienił cały interfejs graficzny telefonu oraz kolekność ikon i mnie się nie podoba, wymuszanie na siłą czyiś pomysłow bez rozmów z użytkownikami po prostu nie fair.

Odpowiedz

56. jakub1602
0

2013-12-08 10:15:29

A mi na S 3 działa kitkat 4,4 i jestem szczęśliwy tą zawrotna szybkością działania.

Odpowiedz

55. ~
0

2013-12-08 00:51:27

To samo Android. Działa na 100% kompatybilnych urządzeń :) Innymi słowy post LuiNa to znowu jest czysta demagogia. Człowiek za dużo kawy pije i pisze takie durnoty jak wyżej. Nie zdziwię się jak skasuje ten komentarz - też smutna norma na telepolis.

Odpowiedz

54. ~ErykSon
0

2013-12-07 15:11:47

Windows Phone 8 działa na 100% kompatybilnych urządzeń. Natomias te, które były niekompatybilne z WP 8 dostały aktualizację OSu do WP 7.8. Tak więc Apple nie ma się czym chwalić :-)

Odpowiedz

53. ~Srajfon
0

2013-12-07 14:36:20

...to srajfon :)

Odpowiedz

52. ~Nick
0

2013-12-07 10:23:03

51) tak to dokładnie wygląda. Cokolwiek zrobi Apple to super (nawet jak robi jakieś kretyństwo typu pozew sprzedawcy jabłek), natomiast jak ktoś inny (zwłaszcza Samsung) da jakieś programy za darmo czy cokolwiek, to od razu facet hejtuje. To jest zakłamanie i fanatyzm, albo po prostu sposób na zarabianie pieniędzy jeśli mu za to płacą, albo płaci mu portal za wzrost ruchu na stronie, do którego się przyczynia, czasem w bezsensowny i schematyczny sposób. (i kolejny post którego by nie było, gdyby applefan_ tu nie istniał - tak dla potwierdzenia teorii).

Odpowiedz

51. ~lol..
0

2013-12-07 01:43:21

applefan_ problemu z hejtem do Ciebie i apple by nie było gdyby nie fakt, że np. samsung dodaje aplikacji za 500 zl do tel - od razu bluzgasz, że to *** nikt nie używa itp ale jak apple da aktualizacje to wznosisz ich pod niebiosa, zrozum, że jeśli apple dobrze aktualizuje produkty to fajnie, jeśli samsung daje appki za 500 pln to też fajnie, przecież to dla nas konsumentów. Cenisz wszystko swoją miarą, ja nie przepadam za iphonami (sprzęt, system) tak samo jak za lumiami z resztą, po prostu to nie dla mnie więc ich nie kupuje ....

Odpowiedz

50. ~
0

2013-12-07 00:06:03

czy jedynym sensem posiadania ajfona czy innego wynalazku są jego aktualizacje? no c/''mon...

Odpowiedz

49. ~
0

2013-12-06 18:33:48

Ostatnio kolega pożyczył mi swojego srajfona i używanie tego to była masakra. Raz, że za mały ekran, dwa jakieś debilne rozwiązania i niestandardowe kabelki, poza tym ten kształt i niewygodne krawędzie. W dodatku zamulanie systemu przy uruchomieniu w tle trzech aplikacji... TRAGEDIA.

Odpowiedz

48. ~Vitay
0

2013-12-06 17:08:42

Ad 43.: Sorry, ale twoja argumentacja jest delikatnie mówiąc bardzo słaba. Nawet użytkownicy iPhone-ów, którzy zazwyczaj instalują na swoich smartfonach stosunkowo najwięcej aplikacji średnio mieszczą się w liczbie około 20 sztuk. Przy czym trzeba sobie uświadomić, że zdecydowana większość zakupów (na czym zarabia Apple) tychże aplikacji ma miejsce w pierwszym roku korzystania z urządzenia! W drugim roku zainstalują już jedną w porywach do dwóch aplikacji, natomiast w trzecim roku Apple statystycznie sprzeda jedną aplikacje na 100 użytkowników starszego sprzętu. W tym świetle pisanie jak to Apple zależy aby jak najwięcej starych urządzeń było sprawnych i działało jest może urocze i wzruszające, ale niestety to bajeczki dla wyjątkowo naiwnych. Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy - otóż gdyby podczas prac nad najnowszym iOS-em Apple tak na serio martwiło się o działanie swoich starszych urządzeń to ze względu na ich słabsze parametry musiałby istotnie ograniczyć funkcjonalność nowego systemu. Natomiast nałożenie kagańców na iOS 7 (tak żeby nie pogryzł starszych urządzeń) mogłoby skutkować słabszą wydajnością najnowszego sprzętu, no co nawet Apple nie może sobie pozwolić.

Odpowiedz

47. ~ToJeszczeNieWiecie?
0

2013-12-06 17:02:21

Że zgniłe jablko w nowszych bublach nie dało nic co bylo by innowacyjne wiec może pchać sieczke marketingową jak play ? I dla tego ich system mozna odpalic na prawie każdym złomie...

Odpowiedz

46. ~Nick
0

2013-12-06 16:10:17

Firma wywali mase czasu, kasy na programistow na aktualizacje i optymalizacje, tylko po to żebyś dłużej mógł używać starego sprzętu i nie dać firmie zarobić kupując nowy? No w mikołaja nie wierzcie ludzie.

Odpowiedz

45. ~Vitay
0

2013-12-06 15:58:35

Ad 40.: Każda aktualizacja nowej wersji iOS polepsza płynność działania na starszym sprzęcie??? Smakuje ci ten marketingowy bełkot?? Mniam, mniam, co nie? :-) Tylko co będzie jak obudzisz się z przysłowiową ręką w nocniku i uświadomisz sobie, że w rzeczywistości jest całkiem odwrotnie - pewnie płacz i zgrzytania zębów :-)

Odpowiedz

44. applefan_
0

2013-12-06 15:58:29

@41 ale ja nie hejtuję innych firm ale w merytoryczny sposób ujawniam ich ułomności i braki prowadzące do utraty klientów, przychodów i w konsekwencji zysków jak ma to miejsce w przypadku Nokii, HTC, BB, a w dalszej konsekwencji LG i Sony. Nie widzę tu żadnego hejtu. Nie nazywam sprzętów tych firm sraj coś tam i nie obrzucam bezsensownie błotem. Upadając, te firmy tylko potwierdzają niejako to co o nich piszę :)

Odpowiedz

43. applefan_
0

2013-12-06 15:56:09

@42 w przypadku Apple nie jest to jeszcze tak bezczelne i bezpośrednie jak w przypadku innych firm, bo Apple w przeciwieństwie do całej reszty (proszę nie podawać nieporozumienia jakim jest Samsung Apps Store czy jak on się tam zwie) ma swój sklep na którym zarabia i dlatego zależy mu aby jak najwięcej urządzeń było sprawnych, działało i aby potencjalnie zarabiać dodatkowo na usługach w postaci aplikacji. Niestety dla innych producentów (LG, HTC, Samsung, Lenovo itd itd) jedynym działaniem generującym cashflow i zyski jest sprzedaż jak najwięcej nowych urządzeń więc w ICH interesie jest NIE AKTUALIZOWAĆ urządzeń. Apple ma dokładnie odwrotny interes. I dlatego Apple jest o wiele lepsze od całej reszty dla użytkownika, bo paradoksalnie dbając o swoje zyski i przychody jednocześnie dba o użytkowników. Jak ktoś tego jeszcze nie rozumie to chętnie wyjaśnię w bardziej przystępny sposób, jeśli to będzie w ogóle możliwe :)

Odpowiedz