DAJ CYNK

Internet z satelity od Facebooka, kolejna inwestycja po zakończeniu projektu Aquila

22.07.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 50

Ważne 0

3

Facebook nie rezygnuje z inicjatywy rozszerzania zasięgu szybkiego Internetu w miejsca, w których jest niedostępna sieć. Co prawda ostatni projekt wykorzystania w tym celu dronów został oficjalnie zamknięty, to jednak Facebook nadal planuje doprowadzić do tego, żeby tym razem satelity "skutecznie zapewniały dostęp szerokopasmowy dla obszarów niepokrytych dotąd zasięgiem i niedostępnych na całym świecie"Facebook nie rezygnuje z inicjatywy rozszerzania zasięgu szybkiego Internetu w miejsca, w których jest niedostępna sieć. Co prawda ostatni projekt wykorzystania w tym celu dronów został oficjalnie zamknięty, to jednak Facebook nadal planuje doprowadzić do tego, żeby tym razem satelity "skutecznie zapewniały dostęp szerokopasmowy dla obszarów niepokrytych dotąd zasięgiem i niedostępnych na całym świecie".

Zgodnie z informacjami, jakie uzyskali dziennikarze magazynu Wired, do FCC trafił wniosek o nazwie PointView Tech LLC. W rozmowie z reporterami Wired Facebook potwierdził, że inicjatywa jest w ich rękach a robocza nazwa projektu to Athena. Informacje to pojawiły się w kilka tygodni po ogłoszeniu zamknięcia projektu Aquila - wysoko latających dronów, częściowo zasilanych energią słoneczną, mających służyć w tym samym celu, co teraz Athena.

Satelitarny Internet stanowi wyzwanie i skupia wokół siebie wielu graczy takich jak np. SpaceX czy Alphabet (Google). Wydaje się, że jest to jedyne rozwiązanie, mogące zapewnić dostęp do szybkiego Internetu, tej połowie ziemian, do których "tradycyjne" technologie nie mają z różnych względów dostępu. Rozwój tego typu inicjatyw jest dla Facebooka potencjalnym źródłem nie tylko przychodów, ale również nowych użytkowników, którzy dotychczas nie mieli szans na dostęp do społecznościowej sieci Zuckerberga.

Źródło tekstu: wired.com, wł

Komentarze
Zaloguj się