DAJ CYNK

Internet Explorer powróci! Tym razem jako specjalny tryb w przeglądarce Microsoft Edge

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6686

Internet Explorer nazywany często prawdziwą zmorą użytkowników komputerów PC powróci niczym senny koszmar. Taką nazwą został bowiem ochrzczony specjalny tryb w nowej wersji przeglądarki internetowej Microsoft Edge.

Skąd pomysł na wskrzeszenie Internet Explorera? Microsoft robi ukłon w stronę użytkowników zmuszonych do korzystania ze stron internetowych, które z różnych względów nie spełniają najnowszych standardów technologicznych. Wystarczy chociażby pomyśleć o pracownikach różnych korporacji zmuszonych do korzystania z firmowych niekiedy mocno przestarzałych witryn.

Zobacz: Mobilny Google Chrome z nowym trybem oszczędzania danych. Znika dodatek do wersji desktopowej

Nowość znajdzie się na pokładzie przeglądarki Microsoft Edge jako dodatkowy tryb pracy. Oprócz tego koncern planuje trzy poziomy prywatności dla użytkownika: nieograniczony, zbalansowany oraz ograniczony. Jak sugerują same nazwy, rozwiązanie pozwoli kontrolować stopień zbierania danych na nasz temat przez najróżniejsze serwisy internetowe.

Zobacz: Tak ma wyglądać ekran wyboru przeglądarki i wyszukiwarki dla użytkowników Androida w Europie

Aktualizacji doczeka się również funkcja kolekcji, czyli możliwość zbierania i dzielenia się zestawem witryn zapisanych na później. Warto przypomnieć, że nowa odsłona Microsoft Edge ma bazować na silniku Chromium, tym samym, z którego korzysta Google Chrome. Oficjalnej daty premiery jeszcze nie ujawniono, ale możemy podejrzewać, że zadebiutuje ona na jesień tego roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu