DAJ CYNK

Ile danych zużywają popularne aplikacje mobilne?

18.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 20848

Ważne 11

2

Portal Tech Insider przygotował zestawienie średniej ilości zużywanego transferu przez popularne aplikacje mobilne.

Portal Tech Insider przygotował zestawienie średniej ilości zużywanego transferu przez popularne aplikacje mobilne.

Obecnie niemalże każdy posiadacz smartfonu jest uzbrojony w pakiet transmisji danych. Często jednak pojawia się pytanie - czy tyle mi wystarczy?. Poniższe zestawienie z pewnością rozwieje część wątpliwości.

Aplikacja Zużycie danych Pakiet 2 GB wystarczy na
iMessage/WhatsApp 1 KB na wiadomość i 50 KB na zdjęcie 2 mln wiadomości lub 40 tys. zdjęć
Snapchat 30-50 KB na jedno zdjęcie 50 tys. "snapów"
E-mail ok 250 KB na jedną wiadomość 8 tys. wiadomości
Instagram 600 KB na zdjęcie lub 9,6 MB na film 3333 zdjęć lub 3,5 godziny filmów
Spotify 0,72 MB na minutę muzyki w standardowej jakośći 46 godzin muzyki w standardowej jakości
Facebook ok. 1-2 MB na minutę przeglądania treści 22 godziny ciągłego korzystania
Skype 375 KB na minutę połączenia głosowego i 3,75 MB na połączenie wideo 89 godzin polączenia głosowego lub 9 godzin połączenia wideo
Netflix 50 MB na minutę filmu HD godzinę filmu HD
Periscope 4,16-5 MB na minutę transmisji 6,5-8 godzin transmisji

Źródło tekstu: Tech Insider

Komentarze
Zaloguj się
21. ~Cebi1992PL
0

2017-08-10 04:12:12

Ale kłamią! Messenger 340mb na 1h 62mb na 10min Rozmowy około a whatss up 34 mb na 10min. A to wszystko mozna sprawdzić na zuzyciu danych komórkowych poprzez wejsci i sprawdzenie ile aplikacjia zuzywa u niektorych np. Jest tylko pasek od naj.do.wiekszego zużycia aplikacji

Odpowiedz

20. ~Piotr877
0

2016-06-23 12:41:27

jeden z najciekawszych rankingow, jakie widzialem ostatnio z tematu telekomunikacji. ja korzystam z uproszczonego abonamentu w TMobile bez dodoatkowych kosztów i mam 5 GB neta, ktory spokojnie mi wystarcza, nie musze nawet uzywac WiFi w chacie.

Odpowiedz

19. ~HD
0

2016-02-19 14:00:07

A JUTIUB nie jest jedną z najpopularniejszych apek?

Odpowiedz

18. ~
0

2016-02-19 10:21:36

transfer to jedno ale ile to konsumuje energii, to jest ciekawsze, bo efektem jest szybkie siadanie baterii

Odpowiedz

17. ~Johnny
0

2016-02-19 00:41:10

Rzeczywiscie apki typu skype czy Netflix automatycznie dostosowują jakość do szybkości łączą więc to co tu podali może to nie być w 100% adekwatne do rzeczywistego użycia pakietu. Na skypie da się gadac (tylko głos) na edge ale na 3g czy LTE będzie dużo lepszą jakosc co za tym idzie wiecej internetu nam "zezre" ;). Identycznie Netflix na 4g może pociągnąć full HD przy dobrym wietrze, a na 3g prawdopodobnie tylko SD.

Odpowiedz

16. ~m-a-t
0

2016-02-18 22:06:40

Skype tyle zużywa? Padłem, ja mam 2 gb na 2,5 godziny rozmowy w dobrej jakości. No chyba, że sprawdzali na edge ;)

Odpowiedz

15. ~dr.
0

2016-02-18 17:35:15

Jeszcze pozostaje kwestia TARYFIKACJI przez operatora!

Odpowiedz

11. ~
0

2016-02-18 15:45:06

ja sciagam filmy ,seriale wiec mi na miesiac schodzi ponad 50 gb

Odpowiedz

9. ~seb
1

2016-02-18 15:03:47

@8Obrazki, załączniki, html i cytowanie długaśnych sygnatur "pod spodem". A w treści /''OK/'' albo /'':-)/''. Ot co.

Odpowiedz

8. ABP
1

2016-02-18 13:54:25

Jakim cudem wyszło 250kB na wiadomość e-mail? Kto jest w stanie tyle napisać? Chyba, że liczą głównie spam przeładowany zdjęciami reklamowymi.

Odpowiedz

2016-02-18 13:46:27

@5 operator zaokrągla sesje jedynie po zakończeniu połączenia a nie po wiadomości/wysłanym zdjęciu

Odpowiedz

6. ~
4

2016-02-18 13:12:04

Messenger 1KB na wiadomość i tylko 50KB na zdjęcie? Niezła kompresja zdjęć, a najwięcej transmisji chyba leci na ciągłe sprawdzanie czy są nowe wiadomości.

Odpowiedz

5. ~gosc
0

2016-02-18 13:08:37

fajny wykres, ale jak to sie ma do rzeczywistosci, gdzie operatorzy licza np co 50kB zuzyte dane?

Odpowiedz

4. ~lumiafan
0

2016-02-18 13:00:31

Ze spotify to się raczej nie zgodze. U mnie przy normalnej jakośći to przynajmniej dwa razy tyle.

Odpowiedz

0

2016-02-18 12:53:51

Mi Skype wcinał jakieś 500 MB na godzinę, więc coś mi tu nie pasuje.

Odpowiedz