DAJ CYNK

IKO dostępne dla BlackBerry OS i Symbiana

11.04.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 15

Ważne 3

1

PKO Bank Polski rozszerza dostępność aplikacji IKO - od dziś mobilnie mogą zapłacić również posiadacze telefonów z BlackBerry OS i Symbianem.

PKO Bank Polski rozszerza dostępność aplikacji IKO - od dziś mobilnie mogą zapłacić również posiadacze telefonów z BlackBerry OS i Symbianem.

Użytkownicy telefonów BlackBerry, Nokii z systemem Symbian, a także innych telefonów umożliwiających instalację aplikacji Java mogą już dziś zapłacić mobilnie w punktach handlowo-usługowych, dokonywać płatności w sklepach internetowych, wypłat z bankomatów PKO Banku Polskiego i przelewów na numer telefonu.

W ciągu miesiąca od startu usługi, IKO aktywowało już ponad 12 tysięcy klientów PKO Banku Polskiego. Najchętniej dokonują oni mobilnie wypłaty gotówki z bankomatu (65%). Dużą popularnością cieszą się również przelewy na numer telefonu (19%) oraz płatności telefonem w sklepach tradycyjnych i internetowych (16%). Ogólna wartość transakcji dokonanych telefonami z IKO przekroczyła już 1,3 mln zł.

8 na 10 osób korzystających z płatności mobilnych PKO Banku Polskiego to mężczyźni. 85% spośród wszystkich użytkowników IKO stanowią osoby w przedziale wiekowym 21-50, ale płatności telefonem dokonują również seniorzy - najstarszy użytkownik IKO ma 89 lat. Najwięcej klientów płacących telefonami z IKO mieszka w województwach mazowieckim, lubelskim i śląskim, tuż za nimi uplasowały się województwa wielkopolskie, dolnośląskie oraz łódzkie.

Obecnie Klienci IKO mogą dokonywać transakcji telefonem komórkowym w ponad 15 tysiącach terminali płatniczych (m.in. w sieci CoffeeHeaven i Costa Coffee, sklepach Venezia, Tatuum, Gatta, Atlantic, Promod, CCC, Sephora, Douglas, Inglot, Decathlon, Media Expert, Mix Electronics, Meble Black Red White, Kakadu), w prawie 2,7 tys. bankomatów PKO Banku Polskiego, a także w wielu sklepach internetowych.

Źródło tekstu: PKO BP

Komentarze
Zaloguj się