DAJ CYNK

Huawei instalował aplikację GoPro Quik bez wiedzy użytkowników

18.11.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6304

Ważne 4

1

Użytkownicy smartfonów Huaweia w ostatnich dniach ze zdziwieniem odkryli nową aplikację. I to taką, której nie instalowali. Jak się okazało... był to efekt błędu ze strony chińskiej firmy.



Użytkownicy smartfonów Huaweia w ostatnich dniach ze zdziwieniem odkryli nową aplikację. I to taką, której nie instalowali. Jak się okazało... był to efekt błędu ze strony chińskiej firmy.

Nieproszonym gościem była aplikacja GoPro Quik, która służy do edycji filmów wykonanych przy pomocy urządzeń GoPro. To efekt nawiązanej wcześniej współpracy z Huaweiem. Aplikacja była podpisana jako systemowa lecz zdatna do usunięcia.

Holenderski oddział Huaweia tłumaczył, że instalacja aplikacji jest efektem błędu wewnętrznego i przeprosił za zamieszanie. Quik jednak nie pojawiał się wyłącznie w Holandii. O jego pojawieniu się informowali m.in. użytkownicy z Rosji, Francji, Włoch oraz Hiszpanii. Najczęściej aplikacja pojawiała się na modelach Mate 10 Pro oraz Honor 9.

Źródło tekstu: thenextweb, wł

Tagi: huawei
Komentarze
Zaloguj się
26. ~Jarek
0

2018-01-26 19:25:42

P9 z anglii, zainstalowala sie

Odpowiedz

25. ~arTh
0

2017-12-20 02:43:11

Właśnie wybudziłem telefon i magia mam quik/''a. Czyli nie naprawili.

Odpowiedz

24. ~mordino
0

2017-12-08 22:11:31

Na moim P10 była zainstalowana domyślnie, telefon zakupiony w salonie w UK. Nie było nigdzie ikonki tej apki, żeby ją uruchomić. Była na liście aplikacji "built-in".

Odpowiedz

23. Gh0st
0

2017-11-20 04:02:35

Chińczykom nie powinna się sprzedawać firm, a szczególnie ważnych, takich związanych z bezpieczeństwem danego kraju. Potencjalnie Rosja czy USA mogą zrobić to samo, ale jednak zaufanie do nich należy mieć przynajmniej tak samo ograniczone, szczególnie, że realne szanse oceny tego co robią i jakie mają cele są trudniejsze niż wobec innych.

Odpowiedz

22. progosu
0

2017-11-19 17:09:57

kto w ogole kupuje to ***

Odpowiedz

21. ~Xxx
-1

2017-11-19 16:30:43

I tu sie pojawia nowy problem z Androidem. Najpierw jie kozna sie doprosic o aktualizacje producentow telefonow, teraz sie okazuje ze maja oni pelna wladze nad telefonem i jest sie od nich zaleznym. To ja juz wole iOS gdzie jest jeden producent i tyle.

Odpowiedz

20. ~On 78
0

2017-11-19 16:12:23

Huawei P10. Aplikacja była już dawno na liście w ustawieniach/aplikacje, ale nie dało się jej uruchomić. Ostatnio faktycznie pojawiła się znikąd i... Działa.

Odpowiedz

19. ~
0

2017-11-19 16:06:11

Na xiaomi takie coś jest nie do pomyślenia!

Odpowiedz

18. ~gacie witka
0

2017-11-19 13:55:43

Najlepiej jest mieć starą komóre i mieć gdzieś takie app

Odpowiedz

17. ~
0

2017-11-19 13:43:27

@15 Oho, juz mamy leminga nr 1. :) Zawsze tak jest. Kazdy z tych przyglupkow jest taki pewny swego...

Odpowiedz

16. ~ckg
0

2017-11-19 13:38:53

@7 gacie wacka - ta app obsługuje robione filmy przez nas.Na tego @12 nie zwracaj uwagi - TO JEST C I M N O T A

Odpowiedz

15. ~Pgr
0

2017-11-19 13:38:14

@13 oddychaj przeponą, powinno pomóc. Wydaje mi się że w tej chwili obowiązuje zwrot "lewactwo" ewentualnie z przymiotnikami

Odpowiedz

14. ~Leon
0

2017-11-19 13:17:22

Ja mam huaweia p10 i też mam qick/''a

Odpowiedz

13. ~
0

2017-11-19 12:28:32

A lemingi wciaz bredza o bezpieczenstwie swoich zabaweczek.

Odpowiedz